Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+10° C, vējš 0.62 m/s, DA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Durvis atvērs līdz naktij

Ik gadu pavasarī Smiltenes (tagad –  Smiltenes novada) bibliotēka vienu dienu strādā teju līdz pat pusnaktij un aicina ciemos ikvienu interesentu.  

Sandra Pētersone

Pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma Latvijā jau daudzus gadus tiek rīkotas bibliotēku nedēļas. Tajās piedalās arī mūsu puses novadu bibliotēkas, rīkojot lielākus pasākumus Smiltenē, Valkā un Strenčos.

Smiltenes novada bibliotēkā Bibliotēku nakts “Attiecības. Sadarbība. Kopiena” notiks trešdien, 20. aprīlī, no pulksten 18 līdz 23.

Latvijas Bibliotekāru biedrība šogad aicina uz sadarbību, attiecībām sadarbībā, sadarbību kopienā un kopienas attīstības labā, izceļot bibliotēku ne tikai kā uz vietu, kas nodrošina pieeju informācijai un zināšanām, mākslinieciskās jaunrades attīstībai, kultūrai, izklaidei un mūžizglītībai, bet arī kā uz vietu, kurā nepārtrauktā kustībā tiek savienoti un apvienoti kopienās cilvēki un to intereses. 

“Sadarbībā ar vietējiem iedzīvotājiem un novadniekiem mēs piedāvāsim  pasākumus, kas lielos vilcienos atbilst bibliotēku nedēļas šā gada vadmotīvam. Sameklējām savus saskarsmes punktus. Nāciet skatīties!”  aicina Smiltenes novada bibliotēkas direktore Zaiga Krūmiņa.

Vienlaikus ar bibliotēku nedēļas pasākumiem Smiltenes novada bibliotēkā varēs apskatīt trīs izstādes.  

20. aprīlī bibliotēkas telpās atklās  smiltenietes, dzejnieces un gleznotājas Birutas Žurovskas  85. dzimšanas dienai veltītu piemiņas izstādi “Sirds šūpojas baltajos mākoņos”, kurā tiks izliktas gleznas no Vinetes Brunovskas privātkolekcijas.

Izstādes “Mežģīņu mākoņos” ekspozīcija būs Smiltenes pagasta iedzīvotājas knipelēšanas meistares Astras Grīnvaldes darbi. 

Joprojām varēs apskatīt  pirms pāris nedēļām atklāto izstādi “Mūsu krāsu prieks” – cēsnieku Ligitas Mazītes (eļļa) un Andra Jērcēna (akvarelis) gleznas.

BIBIOTĒKU NAKTS

Smiltenes novada bibliotēka

20. aprīlis 

No pulksten 18 līdz 23 Iepazīsti bibliotēku! (ekskursija)

Pulksten 18 Attiecības ar pagātni:  “Sirds šūpojas baltajos mākoņos”  (dzejnieces un gleznotājas Birutas Žurovskas piemiņas stunda).

Pulksten 19 Attiecības ar sevi: “Iepazīsti jogu caur elpu!” (kundalini jogas nodarbību vadīs Jūlija Egle).

Pulksten 20 Sadarbība: pavasara dancis kopā ar folkloras kopu “Rudzupuķe” (labos laika apstākļos – pie bibliotēkas).

 Pulksten 20 Kopienas iniciatīva: novadpētnieks Jānis Puntulis dalīsies ar vēsturisko kultūraugu sēklām un informāciju. Latvijas kultūraugu sēklu apmaiņa.

Pulksten 21 Starpkultūru attiecības: Trīs mēneši Nepālā novadnieces Ilzes Rutkas bildēs un stāstos.

Pulksten 22 Kopienas attīstībai: Uzspēlēsim galda un attīstošās spēles!

Bērnu apkalpošanas nodaļā (Gaujas ielā 1)

21. aprīlī pulksten 15 “Lasām pa vecam, lasām pa jaunam!” Kas ir grāmata, audiogrāmata, e-grāmata? Kā tās lasa? Jauno grāmatu apskats.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.