Šodien vārdadienu svin Latvijā retu vārdu nēsātāji Jevgeņijas, Jevgeņiji un Eiženi. Valcēniete Jevgeņija Seņkāne atzīst, ka vārda skaidrojums pilnībā atbilst viņas būtībai.
Jevgeņija ir īsts “spridzeklītis” – atklāta, pozitīva jauna sieviete ar melniem matiem un noslēpumaini dziļām un tumšām acīm. Atklājot stāstu, kā viņa tikusi pie sava vārda, izrādās, ka vecāki šo vārdu gribējuši dot jau savai pirmdzimtajai meitai, bet tā sanāca, ka par Jevgeņiju tika nosaukta pastarīte – trešā meita. Vārdadienas gaviļniece smejas, ka neviens gan viņu nesauc šajā vārdā, bet gan par Žeņu. Iepriekšējā darbavietā – SIA “efn Nord” – starp kolēģiem bijis puisis vārdā Jevgeņijs, kuru arī visi sauca par Žeņu, tāpēc reizēm gadījās smieklīgi pārpratumi. Lai gan Jevgeņija dzimusi Latvijā, pēc tautības viņa ir ukrainiete. Jaunās sievietes vecāki Latvijā ieradās padomju gados – laikā, kad viņu etniskajā dzimtenē nebija darba, bet Latvijā bija iespēja strādāt un nopelnīt iztiku. Vispirms uz Latviju atbrauca tētis, pēc kāda laika – arī mamma. Joprojām Jevgeņijas vecāki ievēro savas tautas tradīcijas – svin svētkus un gatavo arī dažādus nacionālos ēdienus – ukraiņu boršču un kāpostu tīteņus. Jevgeņija atceras, ka bērnībā visi braukuši apciemot radus, taču pēdējos gados nav izdevies pabūt Ukrainā. Tomēr Jevgeņija sevi izjūt kā īstu latvieti. To apliecina arī pie apģērba piespraustā sarkanbaltsarkanā lentīte. Jautājot, vai viņa svin savu vārdadienu, Jevgēņija piekrītoši māj ar galvu, stāstot, ja vīram svinību dienā ir jādežurē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes bataljona Valkas daļā, tad viņa jubilejas nosvin mājās ar tuvākajiem draugiem. Taču ja Artūram ir brīvdiena, abi dodas izbaudīt svētkus ārpus ierastās vides. Gaviļniece atzīstas, ka reizēm viņai gribas atpūsties par visiem simts procentiem. Taču tas nenozīmē, ka viņa ir neapdomīga. Jevgeņija ir cilvēks, kas nedzīvo vienai dienai, jo jūtas atbildīga par ģimeni. Svētkos vismīļākās dāvanas esot tās, kuras meitiņa gatavo pati. Visbiežāk tie ir zīmējumi, kurā māmiņa ir attēlota kā princese. Aicinot ciemos, Jevgeņija parasti viesību galdā ceļ marinētu ceptu vistu ar kartupeļiem. Draugi un radi zina, ka tas ir viņas kroņa numurs. Jevgeņija stāsta, ka pēc piecu gadu strādāšanas vienā darba vietā, no tās aizgāja un pilnībā nomainīja nodarbošanos. Tagad jau divus mēnešus viņa strādā bērnudārzā “Pasaciņa” par audzinātājas palīdzi “Mincēnu” grupiņā, kuru apmeklē mazuļi no pusotra gada vecuma. To, ka Jevgeņija ar savu izvēli ir apmierināta, apliecina teiktais: “Nekas nav grūti. Man patīk!” Vārda nozīme un skaidrojums
Jevgeņija. Sparīguma un enerģijas apvienojums. Nekad neiziet no situācijas ar sasistiem spārniem. Vienmēr zina, no kurienes pūš vējš.
Jevgeņijs. Labsirdīgs, nemiera pilns, kas neatzīst savstarpējo berzēšanos. Alkst vienu reizi mūžā atrast tīru mīlestību.
Eižens. Vērīgs, izveicīgs un spontāns. Labi prot kārtot darījumus. Dažkārt ir ķildīgs un pieķeras katram vārdam. Taču viņam piemīt īpatnējs šarms.
Dzīvē ir jāriskē
00:00
13.11.2015
1008