Šogad maijā Strenčos būs jau desmitie Plostnieku svētki. Marta beigās notika pirmā svētku orgkomitejas sēde, bet nākamā plānota 3. maijā.
Šogad maijā Strenčos būs jau desmitie Plostnieku svētki. Marta beigās notika pirmā svētku orgkomitejas sēde, bet nākamā plānota 3. maijā. Strenču pilsētas domes priekšsēdētāja Velga Graumane stāsta, ka sēdē, ņemot vērā arī pašu plostnieku priekšlikumus, tika izveidots pasākuma scenārijs.
“Dzīve pierāda, ka plāni noteikti mainīsies,” norāda domes priekšsēdētāja. Jau tagad zināms, ka Plostnieku svētkos piedalīsies Liepājas Jūras spēku orķestris, kurš sagaidīs plostniekus un sniegs koncertu ar defilē priekšnesumiem.
Plānots, ka galvenā Plostnieku svētku balle notiks 19. maijā.
“Šie svētki un pilsētas svētki augustā Strenčos ir galvenie gada pasākumi,” norāda V. Graumane.
Parasti plostnieki savu plosta ceļu sāk divas dienas iepriekš Gaujā pie Spicu tilta. Starp pieredzējušiem plostniekiem katru gadu uz plosta kāpj arī entuziasti un piedzīvojumu meklētāji.