Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+10° C, vējš 2.3 m/s, A vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Silvas ziķeri pošas jaunajai sezonai

Lāču ziemas miegs “Silvas ziķeriem” gājis secen. Visu ziemu sportisti sparīgi piedalījušies treniņos un gatavojušies vasaras mačiem.

Lāču ziemas miegs “Silvas ziķeriem” gājis secen. Visu ziemu sportisti sparīgi piedalījušies treniņos un gatavojušies vasaras mačiem.
Sestdien Silvā, BMX riteņbraukšanas trasē, bija vērojama rosība. Automašīnas, traktortehnika, lāpstas un grābekļi – tas viss tika likts lietā, lai lielie un mazie talcinieki varētu sapost, pilnveidot un uzlabot savu treniņu un sacensību vietu.
“Nekādā ziemas miegā nebijām ieslīguši,” secina BMX kluba “Silvas ziķeri” preses sekretārs Agris Krēgers. Visu ziemas sezonu sportisti Smiltenes sporta skolā trenera Guntara Marksa vadībā trīs reizes nedēļā piedalījās treniņos, lai uzlabotu fizisko sagatavotību. Ar vecāku un sporta skolas atbalstu viņi devās arī uz riteņbraukšanas treniņiem slēgtajās ziemas trasēs Valmierā un Rīgā.
“Šobrīd ar Launkalnes pagasta pašvaldības, kura ir trases zemes īpašniece, laipnu atbalstu esam uzsākuši darbus pie trases sagatavošanas jaunajai 19. Nacionālā BMX čempionāta sezonai,” paskaidro A. Krēgers. Sacensības Silvas trasē notiks 2. un 3. jūnijā.
Smilteniešiem, kuri mīt Latvijas ziemeļos un kuru trase atrodas tuvu pie meža, parasti pavasaros salīdzinoši ilgi jānogaida, lai tā atkūst un apžūst. Citu BMX klubu trases sen jau ir braukšanas kārtībā. “Piemēram, jelgavnieki jau divas nedēļas vizinās, bet mēs tikai tagad varam sākt trases sakārtošanu. Segums ir veidots no dolomīta šķembu smalkās frakcijas – izsijām. Tās jāuzklāj un jānoblietē, pēc tam trasei “jānogatavojas” – segumam jānožūst. Tikai pēc tam var sākt braucienus pa trasi,” stāsta preses sekretārs.
Pašlaik sportistiem svarīgākais uzdevums ir sagatavoties BMX riteņbraukšanas sezonas atklāšanas sacensībām, kas notiks 28. aprīlī Jelgavā, kā arī 12. maijā Ventspilī notiekošajai Latvijas Jaunatnes olimpiādei. Šīs sacensības parādīs, cik pūļu ziemas sezonā savas fiziskās formas uzlabošanā ir ieguldījis katrs sportists.
Šajā sezonā klubā “Silvas ziķeri” ir iestājušies pieci jauni licencēti braucēji. “Joprojām aicinām bērnus un jauniešus, kuri vēlas nodarboties ar BMX riteņbraukšanu, uz sporta klubu “Silvas ziķeri”. Katrs, kuram ir nopietna interese par šo dinamisko sporta veidu, tiek gaidīts Silvas trasē. Sagatavošanās periodā jaunajam sportistam klubs nodrošina nepieciešamo inventāru un velosipēdu.
Sīkāka informācija par treniņu grafiku un inventāru pa tālruni 29415579. Gaidām arī meitenes,” aicina A. Krēgers.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.