Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Trapenes parkā augs Laimes koki

Pirmdien Smiltenes novada Trapenē, klajumā pie Bormaņmuižas parka, tika ielikts sākums Laimes koku parkam – iestādīti 20 ozoli. Vienu kociņu iestādīja Valsts prezidenta kundze Andra Levite (attēlā – piepalīdzot Smiltenes novada domes priekšsēdētājam Edgaram Avotiņam), bet pārējos – vietējie iedzīvotāji un viņu viesi. Laimes parkā augs koki, ko zemē ielikuši Trapenes sākumskolas un pirmsskolas grupiņu bērni un skolotājas, Smiltenes novada pašvaldības domes un Trapenes pagasta padomes pārstāvji, sociālā aprūpes centra “Trapene” darbinieki un klienti, vietējie seniori, zemessargi, mežsaimnieki, arī Trapenes pagasta vecākā iedzīvotāja Velta Ceske, pagasta jaunākais iedzīvotājs Teodors kopā ar vecākiem un vēl citi talcinieki. “Man ir liels prieks būt kopā ar jums un stādīt jaunus kokus. Paldies jums par šo brīnišķīgo iniciatīvu rādīt priekšzīmi pilsoniskai atbildībai par mūsu vidi un dabu. Man ir arī liels prieks, ka manis stādītais kociņš paliks vēl ilgi pēc tam, kad es vairs nebūšu,” klātesošos uzrunāja Andra Levite. Foto: Sandra Pētersone

Šogad 17. septembrī piekto gadu pēc kārtas Latvijā norisināsies Pasaules talka (starptautiski pazīstama kā World Cleanup day), kuras galvenais akcents ir vides labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi, tāpēc talkas laikā iedzīvotāji ir aicināti stādīt vai sēt kokus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šai akcijai ir dots nosaukums “Laimes koki”. Šogad Pasaules talkas iet­varos Latvijā tiks veidoti trīs Laimes koku parki – Smiltenes novada Trapenē, Rēzeknes novada Viļānos un Krāslavā.

Trapenē Laimes koku parku iestādīja pirmdien, 12. septembrī. Parka stādīšanā piedalījās arī Valsts prezidenta kundze Andra Levite.

“Kad uzzinājām par šādu akciju, Laura (Trapenes pagasta pārvaldes lietvede Laura Vāciete – redakcijas piezīme) man  uzdeva jautājumu, ko mēs darām. Atteicu – “ja tu darīsi, es tev palīdzēšu, darām,” par Trapenes pagasta pārvaldes piedalīšanos akcijā “Laimes koki” teic pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Šepters.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laimes kokus pirmdien iestādīja Bormaņmuižas parkā, kas atrodas apkārt estrādei. “Trapenes iedzīvotājus šis parks priecē, un tam ir liela vēsturiskā nozīme. Tā ir arī iedzīvotāju iemīļota vieta, kurā var izjust dabas klātbūtni. Mēs novērtējam, ka mums ir dota iespēja šogad veidot Laimes koku parku Trapenē, kas būs lielisks papildinājums jau esošajai pastaigu vietai. Ceram, ka jaunais parks stiprinās piederības sajūtu Trapenes pagasta iedzīvotājos, jo arī viņiem būs iespēja tur iestādīt savu koku, atzīmējot kāzu dienu, bērna dzimšanu vai citu īpašu notikumu, un šādi kopā veidot īpašu un mīļu Laimes koku parku Trapenē,” stāsta Laura Vāciete. Pirmais Laimes koku parks Latvijā 2020. gadā tapa Valdemārpilī. Pērn tāds tika izveidots Jelgavā. Līdzīgi kā iepriekš, arī šogad “Lielā Talka” izsludināja konkursu pašvaldībām par Laimes koku parka izveidi, informē Zanda Kočāne, Lielās Talkas sabiedrisko attiecību konsultante.

“Ņemot vērā lielo atsaucību un vēlmi labiekārtot vidi mums apkārt, šogad tika apstiprināti trīs konkursa uzvarētāji, kuru pieteikumi atbilda konkursa prasībām. Pirmais Laimes koku parks šogad 12. septembrī tika atklāts Trapenē, kur līdz pat Pasaules talkas dienai iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties koku stādīšanas akcijā “Laimes koki”. Savukārt Viļānos un Krāslavā parki tiks veidoti Pasaules talkas ietvaros, 17. septembrī, kad talkos visa Latvija un pasaule,” stāsta Zanda Kočāne.

Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme priecājas, ka Laimes koku sēšanas un stādīšanas akcija, kā arī parku veidošana Latvijā ir kļuvusi par nozīmīgu tradīciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Neatkarīgi no tā, vai runājam par kādu mazāk apdzīvotu vietu vai pilsētu, ikvienam ir svarīgi, lai netālu no mājām būtu pieejama zaļā zona, kurā izjust dabas skaistumu un mieru. Tāpēc aicinu katru savas mājas pagalmā vai pašvaldības koordinētā vietā arī šogad 17. septembrī pievienoties akcijai – iesēt vai iestādīt savu laimes un spēka koku, lai kopā darītu Latviju zaļu!” aicina Vita Jaunzeme. Talkas mērķi ir veidot bērnos un jauniešos atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu un dziļāku izpratni par dabas procesiem, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu; stiprināt Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu; veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā.

GALERIJA: Trapenes parkā augs “Laimes koki”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.