
Nedēļas nogalē Ape svinēja pilsētas svētkus ar devīzi “Es savai pilsētai dāvinu”. Šie spēcīgie vārdi akcentēja to, ka ar savu klātbūtni, darbiem, smaidu, dalību, gribasspēku var radīt brīnumus un burvīgus svētkus. Pilsēta bija skaisti saposta un izpušķota, ik uz soļa bija jūtama svinīga noskaņa. Apei šogad 97 gadi, kopš piešķirtas pilsētas tiesības.
Apes pilsētas svētku trīs dienu programma bija bagātīga, ar daudzpusīgiem pasākumiem. Svinības sākās piektdien, 22. augustā, ar Apes svētku galda klāšanu. Tā ir vietējās kopienas saliedējoša tradīcija, kad Apes Kultūras centra pagalmā ikvienam ir iespēja uzklāt savu svētku galdu, kur kopā ar ģimeni vai draugu kompānijā skaisti svinēt svētkus. Pēc tam sekoja Apes Svētā Mateja luterāņu baznīcā aizlūgums par Apes pilsētas svētkiem. Piektdienas vakara noslēgumā iedzīvotājus un viesus priecēja Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Roberts Rasa ar koncertu “Tuvu, tuvu”, kam sekoja DJ Kozloo ar diskotēku.

Sestdienas rīts sākās ar skanīgu tradīciju, kad vietējos iedzīvotājus modināja Apes pūtēji ar muzikālu sveicienu, braucot ar vilcieniņu cauri pilsētai. Kā Apes Kultūras centra vadītāja Ilva Sāre uzsver – kas tie par svētkiem, ja nav parādes? No Rūpniecības un Brīvības ielas krustojuma līdz pat autoostai skaļi un vareni norisinājās Apes pilsētas svētku parāde “Es dižojos”.

Visas dienas garumā iedzīvotāji un viesi varēja apmeklēt amatnieku tirdziņu, mazākie apmeklētāji – izbaudīt piepūšamās atrakcijas, liels un mazs – tikt pie neparasta un stilīga airbrush tetovējuma, ikviens varēja savu meistarību pārbaudīt koka spēlēs, bija arī pludmales volejbola MIX komandu mači. Lielu atsaucību guva un apmeklēts bija VUGD pagalms, kur ikviens varēja iepazīties ar ugunsdzēsēja profesiju, iekāpt ugunsdzēsēju glābēju lielajā auto, izmēģināt ūdens strūklas spēju no šļūtenes.

Apē ar jauno vides objektu “Demogrāfijas tiltiņš” pāri Jašupītei radusies jauna leģenda. Ilva Sāre stāsta: “Leģenda vēsta, ka, pārsoļojot pāri demogrāfijas tiltiņam, ģimenes kļūs kuplākas un mājās ienāks vēl vairāk prieka, smieklu un mīlestības.” Pie tiltiņa varēja vērot lielu rosību, Apes svētku viesi un iedzīvotāji ar patiesu ticību leģendai uzkavējās pie jaunā vides objekta, gāja turp un šurp pār tiltiņu, fotografējās uz tā un izteica lielas vēlmes. Ar labām domām gaidīsim nākamā gada svētkus un jaundzimušo sveikšanas pasākumu. Pēcpusdienā, sākot no Demogrāfijas tiltiņa, notika ģimeņu gājiens, kurā piedalījās Apes, Trapenes, Gaujienas, Virešu jaundzimušie bērniņi kopā ar vecākiem, brāļiem un māsām, un Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Ervinu Labanovski un viņa ģimeni. Gājiens noslēdzās Apes Kultūras centra laukumā, kur svinīgi sveica mazulīšus.


Monēta – dāvana katram Smiltenes novada jaundzimušajam.
Sestdienas pēcpusdienā Apes Kultūras centrā norisinājās erudīcijas spēle “Prāta laboratorija”. Apes pilsētas svētku ietvaros godināja dziesmu un deju svētku Smiltenes novada kolektīvu vadītājus par ieguldīto darbu un sasniegumiem. Vakarā Apes Kultūras centra pagalmā uzstājās Valmieras Viestura vidusskolas estrādes ansamblis “Frekvence”, pēc tam viesus priecēja grupas “Trio”, “Subito” un koncerts “Tā ir jānotiek”, kam sekoja Ievas Kerēvicas un grupas koncerts “Romantika”. Sestdienas vakaru noslēdza balle ar grupu “Bruģis”.

Kā katru gadu, Apes pilsētas svētkus noslēdza kapusvētki Apes Meža kapos un Apes pilsētas kapos.