Latvijas čempionāts orientēšanās maratona distancē

Sestdien aizvadītas gada izaicinošākās orientēšanās sacensības, kurās par Latvijas čempioniem elites grupās kronēti Signe Sirmā un Valters Reneslācis.

Dalībniekus sagaidīja mainīgs apvidus – no skrajiem priežu mežiem, līdz nešķērsojamiem nātru laukiem; tikpat dažāds reljefa profils – no stāviem Kausupītes krastiem, līdz plašiem purvu līdzenumiem. Tomēr tehniskas orientēšanās prasmes aizēnoja nepieciešamība spēt skriet ilgi un ātri.

No Azimuts OK-Sm BJSS sportistiem vīriešu Elites grupā 24,8 km garajā un ar 51 kontrolpunktu distancē startēja Austris Kalniņš, kurš izcīnīja sesto vietu. Trešajā vietā otrs Gaujienas sportists Jānis Kūms, kurš orientēšanās sacensībās pārstāv OK Alūksne.

Pie Latvijas čempionātu medaļām tika Agnese un Anda Jaunmuktānes, kas S-20 grupā pieveicot 10,8 km garo distanci izcīnīja attiecīgi otro un trešo vietu.

Neiztikām arī bez tā sauktajām koka medaļām, jo ceturtās vietas izcīnīja V-50 grupā Raivis Kalniņš, V-55 grupā Māris Stabiņš, S-55 grupā Dace Ikšele un S-60 grupā Gunta Dudele. V-70 grupā Aldim Lapiņam 5. vieta un V-55 grupā Mārim Vabulniekam sestā vieta. Lielākā daļa Smiltenes BJSS audzēkņu finišēja desmitajās vietās. Tas izdevās Laimai Puriņai S-12 , Artim Harkinam V-14 un Eduardam Zariņam V-12. Savukārt daudzskaitlīgajā S-14 grupā ar 27 dalībniecēm Kristīne Rudzīte uzrādīja trīspadsmito rezultātu.

Rezultāti, spliti un grafiki

GPS M21EW21EW18M40

Kartes

Foto

Latvijas Kausu sezona nonākusi finiša taisnē – pēc nedēļas Cēsu rudenī būs priekšpēdējā iespēja papildināt savu individuālā kopvērtējuma punktu vezumu, bet stafešu sacensībās tiks noteikts kausa galējais vietu sadalījums.