Šodien Valkā notiek Valkas un Valgas amatiermākslas kolektīvu kopējs koncerts, kurā piedalās lielākā daļa amatiermākslas kolektīvu. Valkas novada domes kultūras darba organizatore Līga Lāne sadarbībā ar skaņu ierakstu speciālistu Andri Niklaviču ir noorganizējusi iespēju ikvienam kolektīvam izveidot savu Dziesmu svētku zīmi. To iespējams iestrādāt paliekošā vērtībā – vimpelī Dziesmu svētku gājienam.
Saskaņā ar svētku organizatoru ideju 30. jūnijā Dziesmu svētku zīme tiek vimpeļa veidā pacelta visās Latvijas novadu pilsētās un pagastos. L. Lāne aicina šādu zīmi izveidot arī Vijciema, Zvārtavas, Valkas, Kārķu, Ērģemes pagastiem un Valkas pilsētai.
Projekts tehnoloģiski paredz, ka aptuveni 20 – 30 sekunžu laikā no dziedājuma tiks analizēti atsevišķi fragmenti, proti, kāda nots kādā augstumā dziedāta konkrētajā brīdī. No tā īpaši izstrādāts datora algoritms “sapīs” lietotājam unikālu vainagu, kas sastāv no septiņām latviešu tradicionālām zīmēm. Katra zīme atbildīs kādai no septiņām notīm.