
Kā katru gadu, arī šogad notiek Latvijas Biškopības biedrības (LBB) organizētā “Medus diena dravā”.
Sākot ar 22. augustu, pasākums norisinās vairāk nekā 20 saimniecībās, kurās biškopji visos Latvijas novados savās dravās aicina ikvienu apmeklētāju. Mūspusē šajā pasākumā jau otro gadu piedalās Jānis Orleans no saimniecības “Spuldzes” Valkas pagastā.
Pasākuma mērķis ir iepazīstināt ar medus un pārējo biškopības produktu iegūšanu un pielietošanas iespējām, pievērst uzmanību biškopja arodam, kā arī medus bišu nozīmei apputeksnēšanā un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā.
Tiekoties ar biškopi J. Orleanu, apmeklētājiem būs iespēja apskatīt saimniecību, iepazīt biškopības inventāru un iekārtas, kas nepieciešamas dravošanai, produkcijas sagatavošanai un pirmapstrādei. Tā būs lieliska iespēja aizraujoši pavadīt laiku ar ģimeni un draugiem, iepazīstot medus bišu nozīmi dabā. Neizpaliks arī medus un citas biškopības produkcijas degustācija.
Pērn “Medus dienas dravā” ietvaros J. Orleana saimniecību apmeklēja vairāki interesenti, tostarp ģimenes ar bērniem. Arī šogad saņemti jau daži pieteikumi gan no nelielām apmeklētāju grupām, gan kāda kolektīva. Pieteikšanās vēl turpinās, tādēļ apmeklētāju skaits šajā gadā varētu būt pat lielāks. Kādēļ citi mūspuses biškopji šim pasākumam nepiesakās, var vien minēt, bet J. Orleans ir pārliecināts, ka tas ir tā vērts – parādīt un pastāstīt par savu nodarbošanos, veicināt sabiedrības izpratni par biškopību kā tādu.
Saimniecībā “Spuldzes” “Medus diena dravā” norisināsies 22., 23., 29. un 30. augustā, kā arī 5. un 6. septembrī. Dalībai pasākumā nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, un to var izdarīt vietnē www.medus.lv.
Pasākums tiek realizēts tirgus veicināšanas programmas “ES medus – gards un videi draudzīgs” ietvaros.