Piektdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
weather-icon
+4° C, vējš 0.45 m/s, D vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Policija Cēsu novadā aiztur automašīnas zagli

Foto: pixabay.com

Naktī uz 9.februāri Cēsu novadā uz autoceļa tika atrasta pamesta automašīna „Hyundai”, kuras atrašanās vieta apdraudēja satiksmes drošību. Veicot procesuālās darbības, tika noskaidrots, ka automašīna tika nozagta no kāda servisa Valmieras novadā. Policija aizturējusi iespējamo vainīgo personu.

9.februārī pulksten 4:20 tika saņemta informācija, ka Cēsu novadā, Straupes pagastā, uz autoceļa ir atstāta automašīna, kura apdraud satiksmes drošību. Izbraucot policijas norīkojumam, uz ceļa tika atrasta neaizslēgta automašīna „Hyundai”, ar iespējamām tehniskām problēmām. Neviena persona automašīnas tuvumā tobrīd netika atrasta.

Veicot procesuālās darbības, tika noskaidrots transportlīdzekļa īpašnieks, kā arī iegūta informācija, ka  automašīnai ir jāatrodas kāda Valmieras novada servisa teritorijā. Pārbaudot servisa adresi, tika konstatēts, ka ir sabojāti tā vārti un īpašnieka automašīna ir nozagta.

Tikmēr Cēsu iecirkņa policijas norīkojums, turpinot notikuma vietas apstākļu pārbaudi un patrulēšanu, dažus kilometrus no pamestās automašīnas, sastapa gājēju, kurš nespēja izskaidrot savas atrašanās vietas iemeslus. Policija uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja vīrieti.  

10.februārī tiesa piemēroja 1992.gadā dzimušajam vīrietim drošības līdzekli – apcietinājumu. Vīrietis jau iepriekš nonācis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas un 185.panta 1.daļas. Par transportlīdzekļa zādzību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Savukārt par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Informāciju sagatavoja: Ilze Bukša, VP Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.