Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kā uzrakstīt CV, kas nodrošinās Jums vairāk darba interviju

Sākot meklēt jaunu darbu, pirmais uzdevums ir CV izveide. Liela nozīme ir tā kvalitātei, jo darba devējs, kurš meklē darbinieku, ik dienas saņem ļoti daudz pieteikumu, tādēļ svarīgi ir, lai Jūsu pieteikums tiktu pamanīts. Kā uzrakstīt labu CV, kas nodrošinās Jums vairāk darba interviju un lielākas izredzes iegūt vēlamo amatu? Par to vairāk turpinājumā.

Pārliecinieties, ka Jūsu vārds ir pamanāms

Lai personai, kura izskata CV, būtu vienkāršāk paturēt prātā būtiskāko informāciju, pārliecinieties, ka Jūsu CV ir izcelts Jūsu vārds un šī brīža nodarbošanās vai kvalifikācija, jo tas uzreiz parāda, kas Jūs esat un ko darāt.

Norādiet tikai pašu būtiskāko informāciju

Pētījumi apliecina, ka Jums ir tikai 6 sekundes, lai pārliecinātu potenciālo darba devēju, ka Jūs esat labs kandidāts amatam. Tādēļ rūpīgi apdomājiet, kāda veida informāciju ietvert savā CV.

Galvenās prasmes rakstiet CV sākumā

Būtiskāko informāciju, piemēram, prasmes un pieredzi, kas attiecas tieši uz konkrēto amatu, rakstiet CV sākumā, lai personai, kas to lasa, uzreiz būtu skaidrs priekšstats par Jūsu atbilstību izvirzītajām prasībām.

Pielāgojiet CV amatam, uz kuru kandidējat

CV pielāgošana konkrētajam amatam ir viena no veiksmes atslēgām. Tas nozīmē – pat ja Jums ir labs CV paraugs, kas ietver vispārīgu informāciju, Jums tas jāpielāgo pēc nepieciešamības. Jūsu CV norādītajai darba pieredzei ir jāizceļ visatbilstošākās prasmes un spējas.

Tas var šķist apgrūtinoši, īpaši, ja aktīvi meklējat darbu un sūtat pieteikumus uz dažādiem amatiem, tomēr ir svarīgi veltīt laiku, lai katru pieteikumu sagatavotu individuāli. Tas palielinās Jūsu izredzes iegūt kāroto.

Padomājiet par atbilstošu noformējumu

Būtisks ir arī CV noformējums. Visur izmantojiet vienotus fontus, ievērojiet atstarpes. Pirms CV nosūtīšanas vēlreiz rūpīgi pārlasiet to, lai pārliecinātos, ka nav radušās kādas interpunkcijas, ortogrāfijas vai stilistikas kļūdas.

CV ir nozīmīgs instruments, kas var palīdzēt Jums dabūt savu sapņu darbu! Veltiet laiku tam, lai izveidotu labu, pamanāmu CV, kas Jums garantēs vairāk darba interviju. 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.