Kamēr skolēni vēl atpūšas ziemas brīvlaikā, vairāk nekā 160 Smiltenes novada pedagogi strādās metodiskajā dienā “Aktuālu pedagoģisko kompetenču pilnveide”, kas notiks Smiltenes ģimnāzijā 3. janvārī.
Darba kārtībā ir vairākas nodarbības. Viena no tām ir “Alkohola prevencijas metožu apgūšana darbam klasē”, kurā pedagogi varēs iepazīties ar metodisko materiālu “Runājot par alkoholu”, tā mērķiem un metodēm.
Nodarbība “Kāpēc skolai ir svarīgas globālās zināšanas?” atklās, kā globālā izglītība ļauj cilvēkiem attīstīt savu izpratni par starptautiskajām prioritātēm un ilgtspējīgas attīstības principiem, kā arī izzināt globālo problēmu izraisītājus un ietekmi.Būs arī meistarklases “Viena koka 15 zari” (15 audzināšanas stundu cikls par cilvēka labo rakstura īpašību nozīmi garīgo vērtību stiprināšanā sevī un citos) un “Mācīšanās grūtības: kā palīdzēt pārvarēt”.
Metodiskās dienas noslēgumā psihoterapeits Viesturs Rudzītis lasīs lekciju “Sieviete starp jaunību un pusmūžu”.Metodisko dienu rīko Smiltenes novada domes Izglītības pārvalde.