Piektdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
weather-icon
+4° C, vējš 1.57 m/s, DA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

FOTO: Ceļ godā seno amatu prasmes

Foto: Ilze Fedotova

Jau 17. reizi aprīlī visā Latvijā norisinās akcija “Satiec savu meistaru!”, kuras laikā ikviens interesents aicināts doties pie meistariem iepazīt un izmēģināt dažādas tradicionālo amatu prasmes.

Sestdien, 12. aprīlī, ikvienam bija iespēja apgūt ko jaunu arī meistardarbnīcās Valkā. Apmeklētāji varēja redzēt un apgūt, kā ar dabīgiem līdzekļiem ģērē zivs ādu, un uzzināt, kā noris koksnes attīrīšana otrreizējai izmantošanai. Durvis mācekļiem savās darbnīcās vēra mūspuses audējas, kā arī šūšanas darbnīca bērniem.
Kā “Ziemeļlatvijai” atzina uzrunātie mācekļi: katru gadu meistaru dienas viņus pārsteidz ar ko jaunu un neredzētu.

Atgādināsim, ka arī svētdien turpinās “Satiec savu meistaru!” aktivitātes. Šodien Kārķu tautas namā Kārķu rokdarbnieku kopas vadībā notiks meistardarbnīca “Paklāju aušana bārkstu tehnikā”, vairākas meistardarbnīcas šajā dienā būs atvērtas arī Smiltenes novadā.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.