Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Fonds “Viegli” ielūdz uz kultūrtalkām

Fonds “Viegli” ielūdz visus talkot gribētājus uz kultūrtalkām, lai kopīgi sakoptu topošā Vilhelma Purvīša mājas-muzeja teritoriju Ogres novada, Taurupes pagasta “Vecjaužos”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vilhelms Purvītis Taurupes pagasta “Vecjaužos” pavadījis savus pirmos dzīves gadus, un tur redzētā Vidzemes ainava nenoliedzami iespaidojusi mākslinieka radošo darbību. Šogad, mākslinieka 150. jubilejā, Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” kopā ar komandu uzsākuši darbu pie Vilhelma Purvīša muzeja izveides. “Sākam no paša sākuma – ar talkām un teritorijas sakopšanu. Fonds “Viegli” radies no “Mazās kavalērijas” talkām, Imants Ziedonis talkojis kopā ar “Dižkoku atbrīvošanas grupām”, un šoreiz mēs talkosim kulturāli, lai kopā veidotu Vilhelma Purvīša muzeju. Talkošanu pavasarī pazīst teju katrs latvietis – kopīgu darbu veikšana satuvina cilvēkus. Veidojas jaunas draudzības, satikšanās, sarunas un gandarījums par padarīto,” tā par talkām stāsta fonda “Viegli” padomes priekšsēdētāja, Vilhelma Purvīša mājas-muzeja vadītāja Žanete Grende. Plānots, ka talkās fonda “Viegli” un topošā muzeja komandas uzklausīs talcinieku domas, idejas un vīzijas par to, kādam jābūt Vilhelma Purvīša muzejam.

Šopavasar plānotas vairākas tematiskas kultūrtalkas:

23.04. Kultūrtalka: Lielais ugunskurs
30.04. Kultūrtalka: Lielā talka
04.05. Kultūrtalka: Baltā galdauta svētki
14.05. Kultūrtalka: Muzeju nakts

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu talku dienas plāns:

11.00 Ierašanās, līdzi ņemot savu cimdus, grābekļus, lāpstas, cirvjus, spaiņus, trimmerus un citus ārtelpu sakopšanas instrumentus;

13.00 Kopīgas pusdienas un sarunas par Vilhelma Purvīša mājas-muzeja tapšanu. Talciniekiem pusdienu zupa būs, taču aicinājums ikvienam paņemt līdzi arī kādu mazu našķi kopgaldam;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 18.00 Iesākto darbu pabeigšana.

Lai piedalītos talkā, jāaizpilda pieteikuma anketa. Lai nokļūtu Vilhelma Purvīša mājā-muzejā, Taurupes pagasta “Vecjaužos”  navigācijas lietotnē “Waze” jāraksta “Vilhelma Purvīša māja-muzejs”. Visām fonda “Viegli” un topošā Vilhelma Purvīša muzeja aktivitātēm iespējams sekot līdzi sociālo mediju profilos: “Facebook”, “Instagram” un mājaslapā www.fondsviegli.lv.

Informāciju sagatavoja: Kristiāna Salnāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.