Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dāvanas – ne tikai priekšmets, bet arī stāsts

Dāvana nav tikai materiāls sveiciens priekšmeta, konvertes vai papīra formātā – tas ir simbolisks žests, kurā ietīts stāsts ar emocionālu pievienoto vērtību. Katrā dāvanā slēpjas domas, laiks un enerģija, ko dāvinātājs iegulda, cenšoties radīt prieku saņēmējam.

Dāvanas mērķis var būt izpaust pateicību, mīlestību, cieņu, svinēt kādu notikumu vai vienkārši radīt prieku un pārsteigumu. Kāda veida dāvanas izvēlēties, lai dāvana caur sevi izstarotu ne tikai materiālo vērtību, bet arī sajūtas un enerģiju? Piemēram, ko dāvināt bērnam Ziemassvētkos?

Kopīgas aktivitātes, kas ir lieliska ideja, ja dodies ciemos pie radiniekiem, draugiem, ar kuriem labprāt biežāk pavadītu laiku kopā, bet kaut kādu apstākļu dēļ tas nav iespējams. Biļetes uz kino, koncertu vai kādu izklaides vietu. Aktīvākiem un piedzīvojumu kārajiem lieti noderēs dāvana ar piedzīvojumu, piemēram, lidojums ar gaisa balonu, izbrauciens ar kādu jaudīgu automašīnu u.c. Nekas nevar būt vērtīgāks par kopā pavadīto laiku un kopīgi piedzīvotajiem prieka mirkļiem.

Piederumi kulinārijai vai saimniecībai ir praktiska un lietderīga dāvana, kas noder ikvienā saimniecībā. Labas kvalitātes eļļa, garšvielu komplekti, neparasti un gardi saldumi vai uzkodas. Garšvielas var iedrošināt dāvanas saņēmēju eksperimentēt virtuvē, varbūt pavērt jaunus talantus, radot interesantas ēdiena un garšas kombinācijas. Tiem, kam patīk būt radošiem virtuvē un radīt dažādas garšas buķetes arī ikdienas maltītes gatavošanas procesā, garšvielu komplekts būs ļoti piemērota dāvana jebkurā dzīves svētku svinēšanā.

Ziedi vai augi. Grieztie ziedi vai skaisti augi puķu podos ir vienkāršs, klasisks, bet sirsnīgs sveiciens, kas jo īpaši iepriecinās dāmas. Ja dodies ciemos pie paziņām, kuriem ir dārzs ar košumkrūmiem un puķu dobēm, tad var izvēlēties kādu auga vai krūma stādu. Tā ir ilgtspējīga dāvana, kas priecēs ik dienu.

Šobrīd diezgan interesants šāda veida dāvanas veids ir ziedi stikla kupolā. Zieds, protams, nav dabīgs, bet izskatās ļoti labi. Turklāt pārdošanā pieejami tādas ziedu imitācijas, kas ietītas led gaismas diodēs. Dāvana, kas arī labi iederēsies kā atmosfēras apgaismojuma elements un mājoklim piešķir mājīgu atmosfēru. Romantiski, gaumīgi un sirsnīgi.

Personalizētas dāvanas, kā, piemēram, iegravēti uzraksti uz priekšmetiem, personalizēts T-krekls ar uzrakstu vai bildi, kas dāvanas saņēmējam radīs pozitīvas emocijas un prieku. Personalizētas vai oriģinālas dāvanas bieži ir ar sentimentālu vērtību. Iegravēti vārdi, datumi vai citi personiski elementi var saistīties ar atmiņām, kas dāvanu padara vēl īpašāku. Ja pietrūkst ideju personalizētai dāvanai, var izvēlēties jau gatavas apdrukas produktus, piemēram, klasiskās tējas un kafijas krūzītes ar oriģinālu apdruku.

Kolekcionējamie auto modeļi var iepriecināt gan auto entuziastu, gan arī kādu, kas sapņo par kādu retro un personīgi nesasniedzamu auto modeli. Ja dāvanas saņēmējam nostalģiskas atmiņas saistītas ar kādu īpašu automašīnu, kolekcionējamais modelis var sniegt sentimentālas emocijas un atgādināt par skaistajiem piedzīvotajiem pagātnes mirkļiem. Interneta veikalos var atrast dažādus kolekcionējamos modeļus: mašīnas, autobusus, militāro lidmašīnu modeļus, kuģu, kravas mašīnu modeļus u.c.

Neskatoties uz dāvanu un tās vērtību cenas izteiksmē, svarīgi ir atcerēties, ka visvērtīgākais ir izrādītās attieksmes, gādības un uzmanības žests. Dāvana ir veids, kā izteikt, cik svarīgs tev ir otrs cilvēks, tāpēc velti laiku rūpīgai un pārdomātai dāvanas izvēlei. Tikpat svarīgs ir arī veids, kā to pasniegt.

Ja pietrūkst idejas dāvanai, interneta veikalā 220.lv pieejams ļoti daudzveidīgs dāvanu piedāvājums, kur var atrast dāvanu visām gaumēm un dažādiem svinīgiem notikumiem. Dāvanas kāzām, dzimšanas dienām, izlaidumiem, skolotājiem, dāvanas vīrietim vai pāriem – vairāk nekā 2000 dāvanu vienuviet!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.