Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Darba iespējas jauniešiem: Kā atrast darbu bez iepriekšējas pieredzes?

Izaicinājums, ar ko saskaras liela daļa jauniešu, kuri vēlas uzsākt darba gaitas, saistīts ar pieredzi – ne visi uzņēmumi ir gatavi ņemt darbā cilvēkus bez iepriekšējas darba pieredzes. Tomēr tas nenozīmē, ka iespēju atrast darbu nav. Taču ir jārēķinās ar to, ka sākumā tas var nebūt sapņu darbs, tomēr jebkura pieredze ir vērtīga.

Ko ņemt vērā, lai ātrāk atrastu darbu? Par to vairāk turpinājumā.

Apsveriet savas stiprās puses

Arī tad, ja nevarat lepoties ar iepriekšēju darba pieredzi, Jūsu trumpis var būt kas cits – piemēram, labas komunikācijas prasmes, teicama fiziskā sagatavotība, talanti vai zināšanas. To visu var izmantot, lai pārliecinātu potenciālo darba devēju, ka būsiet labs un vērtīgs darbinieks, kurš ātri apgūs visu vajadzīgo, lai pildītu savus darba pienākumus.

Tāpat vērts atcerēties, ka pie darba pieredzes var pieskaitīt arī brīvprātīgo darbu, dalību dažādos projektos u.c.

Apjautājiet draugus un paziņas

Nav noslēpums, ka liela daļa cilvēku darbu iegūst caur pazīšanos – īpaši, ja runa ir par pirmo darba pieredzi. Tādēļ, meklējot darbu, vērts skatīt ne tikai darba sludinājumus, bet arī apjautāt draugus un paziņas. Iespējams, kāds no viņiem zinās kādu vakanci vai arī dos vērtīgu padomu.

Sagatavojiet CV un motivācijas vēstuli

Darba meklējumi vienmēr jāsāk ar CV un motivācijas vēstules sagatavošanu. Pievērsiet uzmanību to kvalitātei, jo tieši tie ir elementi, kas potenciālam darba devējam sniedz pirmo priekšstatu par Jums. Ja vajadzīgs, meklējiet ekspertu padomus efektīva CV sagatavošanā.

Apsveriet dzīvesvietas maiņu

Nav noslēpums, ka lielākās pilsētās darba iespējas ir daudz lielākas, tādēļ daudziem jauniešiem darbs Rīgā šķiet vilinošs variants. Protams, ja tiek plānots pārcelties, jāvērtē vēl arī citi faktori, tostarp alga un dzīvošanas iespējas.

Sagatavojieties darba intervijai

Ja esat uzaicināts uz darba interviju, rūpīgi sagatavojieties. Apdomājiet kā paudīsiet savu motivāciju un ieinteresētību. Varat arī iepazīties ar darba intervijās biežāk uzdotajiem jautājumiem, lai jau laikus apsvērtu savas atbildes. Tāpat vērts ir uzzināt vairāk par uzņēmumu, kur vēlaties strādāt.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.