Sestdiena, 6. decembris
Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
weather-icon
+6° C, vējš 0.45 m/s, D vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Veidos vienotu tūrisma informācijas centru

Dvīņu pilsētām Valkai un Valgai nākotnē varētu būt vienots tūrisma informācijas centrs, kas atrastos Latvijas un Igaunijas robežas tuvumā.

Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne informē, ka pagājušajā nedēļā šādu iespēju kopīgā tikšanās reizē apsprieda abu pilsētu domju vadība un par tūrisma attīstību atbildīgie speciālisti.”Ideja par vienota tūrisma centra izveidi radās, ievērojot Valgas un Valkas apņemšanos nākotnē attīstīties ar kopīgu saukli “Valka un Valga: viena pilsēta – divas valstis.” Šo procesu sekmēs Igaunijas un Latvijas pievienošanās Šengenas telpai,” stāsta I. Medne.Centra izveides iecere balstās uz Valgas kā Igaunijas dienvidu un Valkas kā Latvijas ziemeļu vārtu apvienošanu. Idejas autori cer, ka tā varēs vairāk piesaistīt tūristus, ieinteresējot viņus divās valstīs iepazīt vienu pilsētu. Potenciālā tūristu plūsmas palielināšanās sekmēs arī abu pilsētu uzņēmējdarbības attīstību, palielinās firmu konkurētspēju.”Būtisks faktors ir vēsturiskās maģistrāles “Via Hanseatica” plānošana no Vācijas uz Sanktpēterburgu caur Valku un Valgu. Tādējādi tūrisma centrs kalpotu kā Igaunijas un Latvijas vizītkarte starptautiskā līmenī. Jau ir apzinātas iespējamās vietas centra celtniecībai. Ir noskaidroti abi pilsētu pašvaldībai piederošie zemes gabali robežas tuvumā. Sākotnējā ideja bija celt divdaļīgu ēku robežas abās pusēs, bet vēlāk no šī nodoma vajadzēja atteikties, jo Valgas lēmējvarai robežas tuvumā nav zemes. Pašlaik diskusijas notiek par zaļo zonu pie robežpārejas punkta Rīgas ielā. Valkas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa ir sākusi sarunas ar Rīgas Tehniskās universitātes vadību par to, ka Arhitektūras fakultātes studenti nākamvasar Valkā varētu rīkot plenēru – nometni un palīdzētu formulēt iecerētā centra vizuālo un arhitektonisko risinājumu,” saka I. Medne.Valkai un Valgai jau ir pieredze kopīgu objektu būvniecībā. Uz Latvijas zemes ir uzcelta robežkontroles ēka, kas pieder Igaunijai. Tajā strādā gan Latvijas, gan Igaunijas robežsargi.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.