Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: vidzemnieki “Lielajā Talkā” vēlas uzkopt ceļmalas, mežus un privātmāju pagalmus

30. aprīlī jau 15. reizi notiks “Lielā Talka”. Tā kļuvusi par svarīgu un iemīļotu tradīciju – 90% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka “Lielā Talka” ir sabiedrībai un Latvijas videi nepieciešams pasākums, liecina aptauja. Galvenokārt “Lielo Talku” atbalsta gados jaunākie Latvijas iedzīvotāji līdz 40 gadu vecumam – paaudze, kas ar šo tradīciju ir izaugusi un nobriedusi. Vidzemnieki uzskata, ka visvairāk uzkopšana nepieciešama ceļmalām un mežiem un biežāk nekā citu reģionu iedzīvotāji talkas dienu grasās veltīt privātmāju pagalmiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kaut arī atbalsts “Lielās Talkas” idejai ir ļoti liels, tikai katrs piektais Latvijas iedzīvotājs ar pārliecību sola, ka piedalīsies apkārtnes sakopšanas darbos “Lielās Talkas” ietvaros. 42% aptaujāto marta beigās vēl nebija līdz galam izlēmuši par savu dalību šajā notikumā. Vidzemē paredzama salīdzinoši liela talcinieku aktivitāte – piedalīties vides uzkopšanas darbos aprīļa pēdējā dienā plāno 25% vidzemnieku.

Visbiežāk vidzemnieki norāda uz nepieciešamību sakopt ceļmalas (54%) un mežus (53%), kā arī jūras piekrasti (41%). Vidzemnieki biežāk nekā citu Latvijas reģionu iedzīvotāji “Lielās Talkas” dienu grasās veltīt privātmāju pagalmu uzkopšanai – tā norāda 22% aptaujāto.

Šogad individuālie talkotāji varēs saņemt savu SOLO talkas maisu “Rimi” veikalos visā Latvijā, no 23. līdz 30. aprīlim (ieskaitot) iegādājoties preces par jebkuru summu – viens čeks līdzvērtīgs vienam maisam. Jāņem vērā, ka SOLO talkas maisu skaits ir ierobežots – kopumā “Rimi” veikalos tiks izdalīti 100 000 maisu. Talkas dienā pēc sakopšanas darbiem talkas maiss ar savāktajiem atkritumiem jānogādā kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajām talkas atkritumu savākšanas vietām (vai apvienotajām atkritumu savākšanas un labiekārtošanas talkas vietām), kuras atzīmētas “Lielās Talkas” kartē

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptauju veikusi pētījumu kompānija “Snapshots” 2022. gada martā, aptaujājot 703 Latvijas iedzīvotājus 18–74 gadu vecumā.

Informāciju sagatavoja: Juris Šleiers, sabiedrisko attiecību vadītājs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.