Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apbalvoti konkursa “Dārzu pērles Smiltenes novadā 2023” laureāti

Nu jau pēc tradīcijas konkursa “Dārzu pērles Smiltenes novadā” laureāti un žūrija vienojas kopbildei. Foto: Ilze Fedotova

Smiltenes pilsētas svētku ietvaros 15. jūlijā norisinājās konkursa “Dārzu pērles Smiltenes novadā 2023” apbalvošanas ceremonija. Tajā tika godināti tie novada māju saimnieki, kuri pieteicās konkursam vai tika ieraudzīti un aicināti tajā piedalīties. Apbalvojumiem šajā reizē tika izvirzīts 21 māju, lauku sētu īpašnieks dažādās nominācijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laureātu godināšana norisinājās Smiltenes pilsētas Tepera promenādē, kur iedvesmojošus stāstus par dalībnieku daiļdārziem un sakoptajām sētām klausījās gan paši dalībnieki, gan kupls pulks pilsētas svētku viesu.

Jūnija izskaņā Smiltenes novada domes deputāte Gita Mūrniece, Raunas vides dizaina speciāliste Solvita Auziņa, daiļdārza īpašniece Una Eglīte, Apes vides dizaina speciāliste Dina Semjonova, Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre un Smiltenes novada teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine  mēroja ceļu pie saimniekiem, kuru dārzi un īpašumi ieteikti konkursam, lai ar tiem iepazītos un ieraudzītu to īpašo, kas ir katrā no tiem. Ar redzēto un sajusto, ar atrastajām pērlēm katrā no dārziem, stāstos viņas dalījās ar klātesošajiem. Tie bija iespaidiem bagāti, caurvīti ar sirsnību un katras vietas īpašajām iezīmēm, kā arī par to saimniekiem. Kopā ar žūrijas pārstāvēm nominantus uz skatuves aicināja un pasniedza balvas Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Astrīda Harju. 

“Mēs pateicamies jums, ka atvērāt savu māju pagalmus un ļāvāt mums tajos ieskatīties, lai kopā priecātos par jūsu mīlestības darbu, par skaistām mājām, dārziem, stāstiem. Tradīcija rīkot šādu notikumu Smiltenes novadā jau ir daudzu gadu garumā, un nu jau otro gadu dārza pērles meklējam, atrodam un spodrinām no Raunas līdz pat Apei. Šis nav konkurss ar vērtēšanu, tas ir mūsu paldies jums par jūsu veikumu,” svinīgajā pasākumā teica Ilva Sāre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ābolu ģimenes īpašums “Sarkaņi” Raunā. Foto: No Smiltenes novada pašvaldības arhīva

Pasākuma laikā apsveikuma vārdi laureātiem izskanēja arī no SIA ”ZAAO”. Sakopta un skaista vide ir arī viens no ilgtspējīgas attīstības virzītājiem. Novērtējot SIA “ZAAO” darbības reģiona pašvaldību iedzīvotāju – “ZAAO” klientu – ieguldījumu savu piemājas dārzu, balkonu un uzņēmumu teritoriju sakopšanā, SIA “ZAAO” ik gadu atbalsta pašvaldību organizētos konkursus ar mērķi iedvesmot apkārtējās vides sakopšanai. “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis sveica konkursa laureātus, pasniedzot gan Atzinības rakstus, gan arī 50 eiro dāvanu karti SIA “ZAAO” pakalpojumiem. Ņemot vērā konkursa komisijas rekomendācijas, SIA “ZAAO” dāvanu saņēma pieci laureāti: Lubgānu ģimene no Raunas pagasta; Zvēriņu ģimene no Drustu pagasta; Kalekauru ģimene no Apes; Niedru ģimene no Smiltenes, Žagaru ģimene no Trapenes pagasta. Lai izmantotu piešķirto dāvanu, ar SIA “ZAAO” atsevišķi nav jāsazinās, informācija par balvu tiek ievadīta klientu sistēmā un automātiski tiks piemērota ikmēneša rēķinu apmaksai.

Starp nomināciju balvu pasniegšanu ar muzikāliem sveicieniem priecēja Ilva Sāre un meiteņu ansamblis (Estere Grandava un Ance Ābolkalne) no Apes.

“Pasākums bija ļoti sirsnīgs un mīļš. Tas noteikti kalpos par pamatu iedvesmai turpināt darboties un ģenerēt jaunas idejas. Varbūt nedaudz pietrūka laika un nevarējām pabaudīt pilsētas svētku burvību, bet citi gan bija jau paspējuši pirms pasākuma to visu, tā ka viss ir plānošanā. Katrā ziņā guvām pozitīvas emocijas un lielisku noskaņojumu,” atzina viena no laureātēm Līga Ābola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No Smiltenes novada pašvaldības izskanēja paldies visiem konkursa dalībniekiem un  ikvienam par savu ieguldījumu novada labiekārtošanā, ikvienam, kas ikdienā veido sakoptu vidi savā sētā. Tas ir stabils pamats arī tīrai, sakoptai un ilgtspējīgai Latvijai. Lai arī turpmāk netrūkst degsmes un iedvesmas sava īpašuma sakopšanā! 

UZZIŅAI

“Dārzu pērles 2023” nominācijas un to ieguvēji 2023. gadā:

 • ar mīlestību radīta dārzu pērle Palsmanes centrā – Līga Līdaciņa, Palsmanē;
 • brīnišķīgs akmens dārzs pie staltas egles – Mairita Svilpe, īpašums “Mucenieki” Raunas pagastā;
 • elpu aizraujoša ainava pie ezera ar apstādījumu krāšņumu – “Kareļu” saimnieki Raunas pagastā;
 • metālkalumu skaistums ar bagātu augu kolekciju un rožu mīlestība – īpašuma “Ziedugravas” saimnieki Raunā;
 • augu daudzveidības skaistums ar izteiksmīgu mājas vārdu – Sanita Krone ar ģimeni, īpašums “Austkalni” Raunas pagastā;
 • plašs dārza skaistums ar daudzveidīgām vērtībām dārzā – Ābolu ģimene, īpašums “Sarkaņi” Raunā;
 • vietas mīlestība ar nerimstošu prieku radīt skaistumu dārzā – Zvēriņu ģimene, īpašums “Jaunzvirgzdiņi” Drustu pagastā;
 • pilns dārzs piebiris ar skaistām pērlēm – Silvija Zurģe ar ģimeni, Saules iela 34 Rozes ciemā, Raunas pagastā;
 • gaisa dārza burvība – Anita Krūmiņa, Parka iela 20-5 Raunā;
 • skaista ziedu upe ar cilvēkmīlestību – pansijas “Rauna” kolektīvs, Miera iela 8 Raunā;
 • brīnumskaists viesu nams ar iedvesmu – Ilze Kalniņa-Dauga ar ģimeni, viesu nams “Donas” Blomes pagastā;
 • krāšņu augu daudzveidībā ieskauts viesu nams – Dace Pērkstiņa ar ģimeni, viesu nams “Oāze” Smiltenē;
 • skaistas dārza zonas ar gaumīgiem apstādījumiem un dīķīša burvība – Kalekauru ģimene, Stacijas iela 18 Apē;
 • lauku sētas burvība ar radošumu un praktiskumu – Liepkāju ģimene, “Meldri-Liepas”  Apes pagastā;
 • jauna dārzu pērle ar pārdomātiem un skaistiem apstādījumiem – Ilona Niedra ar ģimeni, Valmieras iela 17 Smiltenē;
 • meža ieskauta lauku ainava ar dobju skaistumu – Liene Lubūze, ”Kalna Krūmiņi” Raunas pagastā;
 • skaista, praktiska un funkcionāla vide, kas patstāvīgi aug un mainās – “Latvijas valsts mežu” Silvas kokaudzētavas kolektīvs, “Stādaudzētava-1” Launkalnes pagastā;
 • cilvēkmīlestība estētiskā vidē – sociālās aprūpes centrs “Trapene”, “Bitītes” Trapenē;
 • mūžzaļš skaistums ar lielu un praktisku saimniecisko zonu – “Sidrabiņi” Trapenē;
 • jauns dārzs, kas piebiris pilns ar pērlēm, – Dzintra un Ainārs Lāči, “Jasmīni” Trapenē;
 • elegants gaisa dārzs ar dažādu augu skaistumu – Cekulu ģimene, Rīgas iela Smiltenē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.