
Smiltenes novadā vēja turbīnas pamatu betonēšanas laikā būs intensīva smagā transporta kustība pa autoceļu Sikļi-Pīkaņas, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Kā pašvaldību informē būvuzņēmums SIA “Merko būve”, turpinoties vēja parka “Augstkalni” būvniecībai Drustu un Launkalnes pagastos, šodien paredzēta turbīnas “AV-06” pamatu betonēšana.
Būvmateriālu transportēšanai tiks izmantots pašvaldības autoceļš Sikļi-Pīkaņas, piekļūstot no Vidzemes šosejas pa autoceļu Ķieģeļceplis-Lizdole.
Darbu laikā paredzama intensīva transporta kustība – dienas laikā būvniecības nodrošināšanai tiks iesaistītas aptuveni 100 transporta vienības.
Savukārt autoceļa Rauna – Drusti – Jaunpiebalga posmā ir pabeigta visu pamatu betonēšana un sākti sagatavošanas darbi turbīnu montāžai. Pirmo turbīnu elementu piegādes paredzētas maija sākumā.
Ar 24. aprīli Raunā darbu sākusi mobilā dzelzsbetona rūpnīca, no kuras tiks piegādāts maksimālais materiālu apjoms. Kā rezerves variants daļēji betona piegādes turpināsies arī no Gulbenes un Valmieras rūpnīcām. Mobilā rūpnīca Raunā ir saskaņota ar valsts institūcijām, kā arī parakstītas vienošanās ar VSIA “Latvijas Valsts ceļi” par papildu ceļa posmu pievienošanu ceļu uzturēšanas līgumam, informē “Merko būve”.
Kā ziņots, vēja parks “Augstkalni” atradīsies Smiltenes novada Launkalnes un Drustu pagastos, un tas būs viens no lielākajiem valstī. Vēja parks sastāvēs no 16 jaunām augstas jaudas vēja elektrostacijām ar nominālo jaudu septiņi megavati (MW) katrai, kas veidos uzstādīto jaudu 112 MW. Paredzēts, ka vēja parks gadā saražos ap 283 gigavatstundām elektroenerģijas.
Projektu īsteno “WPR2”, kas reģistrēta Latvijā ar mērķi attīstīt, būvēt un ekspluatēt šo projektu. Uzņēmums pieder “Taaleri SolarWind III” fondam, ko pārvalda Somijas “Taaleri Energia Funds Management” un Lietuvas “Atsinaujinančios Energetikos Investicijos”, kuru pārvalda “Lords LB Asset Management”.
Daiga Kļanska, LETA