Piektdiena, 13. marts
Ernests, Balvis
weather-icon
+8° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Olafs Lakučs: “Mūsu mērķis ir kvalificēties Olimpiskajām spēlēm pēc nāciju ranga”

Publicitātes foto

Šodien Itālijas pilsētā Veronā ar pirmo posmu startēs UEC BMX Eiropas kausa sezona. Īsi pirms sacensībām savu komentāru Latvijas Riteņbraukšanas federācijai sniedza Latvijas BMX izlases galvenais treneris Olafs Lakučs. Pieredzējušais speciālists pastāstīja par noskaņojumu pirms sezonas, olimpiskās kvalifikācijas startu un taktiku, gaidāmajiem Veronas posmiem un citām interesantām novitātēm.

Kāds noskaņojums Tev ir sezonas pašā ievadā?

Ir ļoti labs noskaņojums. Varu teikt, ka mums ir labi izdevies veikt sagatavošanās posmu šai sezonai. Esam aizvadījuši trīs nometnes. Pirmā janvārī Spānijā, otrā februārī – vēlreiz Spānijā, bet trešā jau šeit, Veronā. Aizvadījām piecu dienu treniņu ciklu šeit pirms Eiropas kausa starta. Mums ir arī ļoti veicies ar laika apstākļiem – tie ir bijuši tik labi, ka neesam izlaiduši nevienu treniņu. Viss ir paveikts pēc iepriekš saplānota plāna simtprocentīgi. Starpsezonā esam kārtīgi pastrādājuši arī svaru zālē. Ļoti palīdzēja arī minētās trīs treniņnometnes.

Šogad startē olimpiskā kvalifikācija. Kādi ir izvirzītie mērķi?

Olimpiskā kvalifikācija sāksies augustā un tā ilgs pusotru gadu. Mums ir daudz laika un daudz sacensību. Pats galvenais mērķis no mūsu puses ir tikt pie olimpiskās pārstāvniecības caur olimpisko nāciju rangu. Mērķis ir TOP 10 rangā, kas dotu šo pārstāvniecību. Nevēlamies visu atstāt uz kādu no nākamajiem atlases punktiem – caur pasaules čempionātiem, jo tas ir nedaudz slidens jautājums. Es kā izlases galvenais treneris būšu apmierināts tad, ja kvalificēsimies stabili ar vienu vīriešu un vienu sieviešu sportistu.

AKSCC Valmiera audzēkņiem Mārtiņam Emīlam Treimanim un Kārlim Pedraudzim šis ir noslēdzošais U23 vecuma grupas gads. Ko vari teikt par viņu gatavību?

Olimpiskā kvalifikācija sākas tikai augustā, kad ir aizvadīti visi svarīgākie starti, tostarp pasaules un Eiropas čempionāti. Septembrī atliks aizvadīt divus Eiropas kausa posmus, un gaidāmi arī Pasaules kausa tālie posmi. Līdz ar to gan Treimanis, gan Pedraudzis varēs izbaudīt teju pilnu pēdējo sezonu U23 grupā, ieskaitot PČ un EČ. Uz eliti viņi pāries, sākoties kvalifikācijai.Abi ir veikuši labu starpsezonas darbu. Gribu teikt, ka ne tikai viņi, bet pilnīgi visi mūsu sportisti ir ielikuši labus pamatus sezonai. Līdz ar to cerīgi varam skatīties uz nākotni. Vēl vērtēsim, kuri citi kvalifikācijas ciklā paliks U23 grupā, bet kurš vai kuri pāries jau uz elites grupu. Par to lemsim īsi pirms kvalifikācijas cikla sākuma, ņemot vērā sezonas sacensībās sasniegtos rezultātus. Mērķis ir atlasīt sportistu grupu, ko virzīt uz olimpisko kvalifikāciju.

Ko sagaidi no Veronas posmiem?

Pirmie posmi būs ļoti spraigi. Noteikti piedalīsies daudz dalībnieku. Tradicionāli pirmajos posmos sabrauc teju visi labākie braucēji – ne tikai no Eiropas, bet arī no citiem kontinentiem. Ir ieradušies labākie austrālieši un labākie dienvidamerikāņi.

Visās grupās ir ļoti spēcīgs sastāvs. Junioru un U23 grupās katrā ir ap 130 braucējiem. Redzēsim spraigas cīņas un arī to, kuri sportisti ir pielikuši savā attīstībā, bet kuri palikuši uz vietas vai atlaiduši. Šis būs pirmais pieturas punkts arī mums, lai saprastu, kur mēs esam un pie kā vēl jāpiestrādā. Veronas trase ir viena no sarežģītākajām gan tehniskajā ziņā, gan garuma ziņā. Mēs šajā trasē esam bijuši regulāri. Četrus gadus pēc kārtas Veronā notiek pirmie EK sezonas posmi. Šeit noticis arī Eiropas čempionāts. Laika gaitā trase nav īpaši izmainījusies – veiktas tikai pavisam nelielas korekcijas. Trasi esam piebraukuši, un visam vajadzētu būt labi. Laika apstākļi šeit allaž bijuši gana labi, kas ļauj droši uzsākt sezonu bez pārrāvumiem.

UEC BMX Eiropas kausa sacensības tiešraidē vērot iespējams www.uec.ch mājaslapā. Tikmēr braucienu sarakstiem un online rezultātiem ērti sekot platformā www.jstiming.nl.

UEC BMX Eiropas kausa 1.–2. posma laika plāns

Piektdiena, 13.03. – 1. posms
11.20–15.55: Elites, U23, junioru, jauniešu 15–16 sacensības
16.45–20.30: B8–11, G8–10, krūzeru sacensības

Sestdiena, 14.03. – 1./2. posms
11.20–15.55: Elites, U23, junioru, jauniešu 15–16 sacensības
17.45–20.30: B12–14, G11–14, M/W17+ sacensības

Svētdiena, 15.03. – 2. posms
11.05–16.00: B8–11, G8–10, krūzeru, B12–14, G11–14, M/W17+ sacensības

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.