Lielupē ielaiž 30 000 līdaku mazuļu
Jelgavas novada pašvaldība Lielupē palaidusi 30 000 līdaku mazuļu, informē pašvaldība.
Zivju mazuļi iegādāti Rūjas zivju audzētavā. Lielupē tie ielaisti Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenē sadarbībā ar makšķerēšanas sporta klubu “Lielupes brekši”, Pārtikas un veterināro dienestu, Valsts vides dienestu, pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu “BIOR”. Zivju resursi papildināti ar Zivju fonda atbalstu. Kopējās projekta izmaksas ir 11 616 eiro.
Jelgavas novada pašvaldība informē, ka kopš 2017. gada organizē zemūdens medības Lielupes posmos Jelgavas novada administratīvajā teritorijā. 2019. gadā ieviesta arī licencētā makšķerēšana Lielupes posmā no Staļģenes tilta līdz Bauskas novada administratīvās teritorijas robežai. Viens no licencēto zemūdens medību un licencētās makšķerēšanas mērķiem ir organizēt zivju resursu regulāru pavairošanu.
2019. un 2020. gadā ar Zivju fonda atbalstu Jelgavas novada pašvaldība veiksmīgi realizējusi projektus, iegādājoties un Lielupē ielaižot 51 000 zandartu mazuļu. Savukārt 2021. gadā ar fonda atbalstu pašvaldība īstenoja projektu, iegādājoties un Lielupē ielaižot 35 000 līdaku mazuļu.
Laikraksts “Zemgales Ziņas”
Biežākie pārkāpumi – alkohols, smēķēšana, vardarbība
Visizplatītākie pārkāpumi, ko izdarījuši nepilngadīgie Gulbenes novadā, ir smēķēšana, alkohola lietošana, vardarbība starp bērniem un jauniešiem, sīkais huligānisms. Notikumi, kas guvuši plašu rezonansi sabiedrībā, nav bijuši.
Par to “Dzirksteli” informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Vidzemes reģiona pārvaldes jautājumos Zane Vaskāne.
Valsts policijas amatpersonas arī šajā mācību gadā iesaistījušās jauniešu audzināšanā un izglītošanā. Novada izglītības iestādēs bērniem novadītas 28 nodarbības, lekcijas par dažādiem jautājumiem, tajā skaitā par drošību, atbildību, vardarbību, alkohola lietošanu, smēķēšanu un tamlīdzīgi. Veiktas arī individuālas preventīvas pārrunas ar bērniem novada izglītības iestādēs.
“Šajā mācību gadā izglītības iestādēm bija iespēja ciemoties Valsts policijas Ziemeļvidzemes iecirknī Gulbenē, kur bērni tika iepazīstināti ar policista profesiju, ekipējumu, dienesta transportu, kā arī tika pārrunāti dažādi drošības jautājumi,” stāsta Z. Vaskāne.
Laikraksts “Dzirkstele”
Par 42 000 eiro izķers kļaiņojošus dzīvniekus
Bauskas novadā par nepilniem 42 000 eiro tiks izķerti klaiņojoši suņi un kaķi, kā arī apdzīvotās vietās ieklīduši citi dzīvnieki.
Bauskas novada pašvaldības izsludinātajā iepirkumā par Klaiņojošo suņu un kaķu, kā arī apdzīvotās vietās ieklīdušu citu dzīvnieku izķeršanu Bauskas novada administratīvajā teritorijā saņemts viena pretendenta piedāvājums, kas arī atzīts par atbilstošu minēto darbu veikšanai. Šos darbus īstenos Ropažu novadā reģistrēts komersants SIA Sociālais uzņēmums “Ulubele””. Līguma darbības laiks paredzēts 12 mēneši vai līdz periodam, kad kopējā sniegtā pakalpojuma summa sasniedz noteikto līgumcenu.
Diemžēl klaiņojošu dzīvnieku skaits novadā nemazinās, neskatoties uz to, ka kaķu kolonijas ir apzinātas, izķertas un tajās tiek atvesti atpakaļ sterilizēti veselie kaķi.
Pērn īstenots arī preventīvs pasākums attiecībā uz suņu čipēšanu – mazturīgajām personām un pirmās, otrās grupas invalīdiem ar “Dzīvnieku policiju” veikta sociāla akcija, kuras laikā vairāk nekā 60 mājsaimniecībās dzīvnieki tika čipēti. Vai to varēs turpināt arī šogad, nav zināms.
Laikraksts “Bauskas Dzīve”
Saglabā seno amatu prasmi
Lai saglabātu seno amata prasmi – pļaušanu ar rokas izkapti – un nodotu to no paaudzes paaudzē, Aizkraukles novada Aiviekstes pagastā jau daudzus gadus notiek sacensības pļaušanā ar rokas izkapti.
To, ka tas ir gaidīts un iecienīts pasākums, ik gadu apliecina kuplais dalībnieku skaits. Tuvojoties vasaras pilnbriedam, “Kalna Īvānos” atkal pulcējās pļāvēji no Pļaviņām, Aiviekstes, Skrīveriem, Jaunjelgavas, arī Jēkabpils. Šoreiz gan dalībnieku vidū iztrūka bērnu un pusaudžu, bet pārējās vecuma grupas bija pārstāvētas — no jauniešiem līdz pat senioriem, jo, kas reiz apguvis pļaušanas prasmi, liek to lietā šajās sacensībās gadu no gada, kaldinot savu meistarību, un to varēja vērot arī šajā reizē. Daudzi dalībnieki bija jau ar lielu pļaušanas un sacensību stāžu, bet allaž ir arī kāds jaunpienācējs. Pļaušanai tiek sagatvots noteikta izmēra lauciņš, kura lielums atkarīgs no pļāvēja vecuma. Bērniem un jauniešiem tas ir mazāks. Vērtējot pļāvējus, tiek ņemts vērā ne tikai pļaušanas ātrums, bet arī gludums un tīrība.
Laikraksts “Staburags”
Trīs jauni tūrisma maršruti
Uzsākot aktīvo tūrisma sezonu, Alūksnes Tūrisma informācijas centrs sagatavojis trīs jaunus maršrutus Alūksnes vēstures stāstu aizraujošākai iepazīšanai. Izveidotie maršruti aicina “ceļot dziļāk” un atpūtu apvienot ar izziņu, izmantojot iespēju pastaigu pa pilsētu padarīt mērķtiecīgāku.
Vissenākā pilsētas vēsturē aizved maršruts “Viduslaiku varenības mantojuma tūre”, kas aicina iepazīt divus cietokšņus divās valstīs. Cauri 17. gadsimtam līdz mūsdienām ved maršruts “Ernsta Glika vārds mūsdienu Alūksnē”, ļaujot iepazīt vācu mācītāja un skolotāja Ernsta Glika nozīmi Alūksnes un Latvijas vēsturē. Savukārt Latvijas kultūras kanonā iekļauto kapu kopšanas tradīciju tuvāk ļaus izzināt maršruts “Mazais loks pa Alūksnes Lielajiem kapiem”.
“Alūksni īpašu padara atrašanās vieta un bagātie vēstures stāsti, kuri izteiksmīgi nolasāmi pilsētvidē. Jaunie tūrisma maršruti ir labs rīks pilsētas un tās pagātnes iepazīšanai gan novada iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem,” stāsta Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītāja Iveta Veļķere.
Laikraksts “Alūksnes un Malienas Ziņas”
SIF_MAF2024 #manspagastsmanapilsēta
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija” un reģionālie laikraksti.
Publikācija tapusi projektā “Mans pagasts, mana pilsēta” sadarbībā ar laikrakstiem “Staburags”, “Dzirkstele”, “Zemgales Ziņas”, “Bauskas Dzīve”, “Alūksnes un Malienas Ziņas”, Ziemeļlatvija” un “Latvijas Avīze”.
Reklāma