Šodien (19. maijā) simtiem cilvēku Strenčos svin 15. Gaujas plostnieku svētkus, priecājoties par jauko laiku, interesanto svētku programmu, suminot plostniekus un atceroties plostu siešanas un koku pludināšanas arodu.
Dienas pirmajā pusē svētkus vadīja šovmenis Māris Grigalis un dramaturgs un rakstnieks Kārlis Anitens. Vairāku veidu zupas gatavoja atraktīvais pavārs Elmārs Tannis.
Kā jau ierasts, strencēnieši un viņu viesi plostu sagaidīja pie Vecā ozola, un pēc tam tika sveikti Gaujas plostnieki. Tika pasniegti arī Kultūras ministrijas Pateicības raksti. Kas tos saņēma, lasiet laikrakstā “Ziemeļlatvija” otrdien, 22. maijā. Tad arī rakstīsim vairāk par 15. Gaujas plostnieku svētkiem, arī par to, kā tapa ziedu “upe” pie plosta maketa Strenču centrā un citiem šās dienas pasākumiem.Šovakar Strenču estrādē pulksten 17 sāksies Viļķenes amatierteātra izrāde “Žņaudzavas zelts”;
19 – Gintas Treines modes teātra (Līgatne) tērpu demonstrējumi – šovs par tēmu “Ūdens”; 20 – grupas “Dzelzs Vilks” koncerts.Pie Vecā ozola pulksten 20.50 būs vakara mūzika, 21 – gaismas un mūzika uz Gaujas: ugunspūtēju “Fire Spirit” šovs uz plosta; vakara mūzika.
Estrādē pulksten 22 sāksies zaļumballe kopā ar grupu “Zelta Vilks”.Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas muzejā no 19 līdz vieniem naktī būs Muzeju nakts pasākums. “Laika mašīna”