Sestdiena, 31. janvāris
Tekla, Violeta
weather-icon
+-16° C, vējš 1.96 m/s, ZA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Vācu zinātnieki pēta mežsaimniecību arī Smiltenes un Strenču novadā

Ceturtdien Smiltenes un Strenču novadā darba vizītē viesojās Vācijas pilsētas Drēzdenes Tehniskās universitātes un Koksnes tehnoloģiju institūta zinātnieki – piecu cilvēku liela delegācija. Vācieši neslēpa izbrīnu par mežu apsaimniekošanā un kokapstrādē redzēto augsto līmeni.

Vācu zinātnieki Latvijā ieradās, lai analizētu mūsu valsts mežkopību, meža apsaimniekošanu un kokapstrādes nozari, jo vēlas sadarboties ar mūsu valsts meža nozares zinātniekiem, izstrādājot kopīgus projektus.

Lai zinātnieki redzētu meža nozares praktisko pusi Latvijā, vienu dienu viņi apskatīja nozares uzņēmumus Vidzemē: valsts akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” (LVM) Strenču kokaudzētavu, cirsmu izstrādi LVM apsaimniekotajos mežos Smiltenes tuvumā, SIA “Smiltene Impex” un SIA “Graanul Invest” ražotnes Launkalnes pagastā.

“Pēdējos gados Latvijā ir notikušas lielas izmaiņas mežsaimniecībā un kokrūpniecībā. Tas, ko redzējām, ir ļoti pārsteidzoši. Līmenis ir augsts, sākot no meža stādu audzēšanas līdz gatavajai produkcijai. Augstā līmenī ir arī ekoloģija,” secina Albrehts Bēmans.

Vairāk lasiet laikrakstā “Ziemeļlatvija” šodien, 5. novembrī.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.