Sestdiena, 31. janvāris
Tekla, Violeta
weather-icon
+-18° C, vējš 2.1 m/s, ZA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Bez ķīmijas kartupelis ir garšīgāks

Pagājušās nedēļas nogalē daudzās lauku piemājas un zemnieku saimniecībās stādīja kartupeļus.

Piektdienas rītā rosība bija manāma arī Valkas pagasta zemnieku saimniecībā “Liepaines”. “Lauku ļaudis zina, ka tagad, kad Mēness augošs, ir īstais kartupeļu stādīšanas laiks, tādēļ arī liela daļa atrodas tīrumā,” stāsta saimnieks Andris Līdums.

Pēc papīriem “Liepaines” nav bioloģiskā saimniecība, bet tās saimnieks atzīst, ka jau vairākus gadus strādā tikai ar bioloģiskajām metodēm, jo bioloģiskais lauksaimnieks esot pēc pārliecības. “Sēju un stādu, ievērojot Mēness fāzes. Pirms dažām dienām bija laiks sēt tomātus un gurķus, to arī izdarījām. No ķīmijas ražības palielināšanai esmu atteicies. Galvenais mēslojums – virca un kūtsmēsli,” stāsta A. Līdums.

Vairāk lasiet rītdienas laikrakstā “Ziemeļlatvija”!

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.