Smiltenes Jaunajā parkā Ukrainas karoga krāsās nokrāsots 1919.gadā kritušajiem Sarkanās armijas kareivjiem veltītais piemineklis, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja aculiecinieks.
Valsts policijas Valkas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Vilnis Būce atklāja, ka pieminekļa apkrāsošanas fakts ir reģistrēts 11.maijā un uzsākta resoriskā pārbaude, kurā tiks noskaidrota pieminekļa piederība un tas, vai šo huligānisko darbību rezultātā kādam ir radušies zaudējumi, kā arī policija centīsies noskaidrot, kas to paveicis.
“Es gribētu aicināt šos “māksliniekus” saprast, ka tie cilvēki, kas tur ir apglabāti, ir krituši pirms notikumiem Ukrainā un viņiem ar šo kara nav nekāda tieša sakara,” skaidro V.Būce. “Es neatbalstu agresiju nekādā izpausmē, tomēr uzskatu, ka savu attieksmi pret Krievijas agresiju un savu atbalstu Ukrainai var un vajag izrādīt citā veidā, piemēram, paceļot Ukrainas karogu pie savas mājas vai stādot saulespuķes. Šāda pieminekļu apgānīšana, manuprāt, nedara godu šiem krāsotājiem.”
Sazinoties ar Smiltenes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas digitālā mārketinga un komunikācijas speciālisti Vandu Juritu Markovu, noskaidrojām, ka pašvaldība ir informēta par notikušo, taču tūlītēju komentāru nebija gatava sniegt un solīja to izdarīt ceturtdienas laikā.
Ceturtdienas pēcpusdienā “Ziemeļlatvija” saņēma Smiltenes novada pašvaldības rakstisku atbildi: “Smiltenes novada pašvaldība ir informēta par Ukrainas karoga krāsās nokrāsoto 1919. gadā kritušajiem Sarkanās armijas kareivjiem veltīto pieminekli. Pašvaldība pagājušajā nedēļā ir uzsākusi apzināt novada teritorijā esošās līdzīga veida piemiņas vietas, lai lemtu par tālāku rīcību. Ja vien šīs piemiņas vietas netiek aizsargātas, tad pašvaldība plānos šādu pieminekļu demontāžu. Zināms, ka tieši šī pieminekļa teritorijā nav apbedījuma vietas. Jāpiemin, ka Saeima 12. maija sēdē divos lasījumos atbalstījusi virzīt likuma grozījumus likumā “Par 1994.gada 30.aprīlī Maskavā parakstītajiem Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līgumiem”. Ārlietu komisijas veiktie grozījumi paredz apturēt “Krievijas Federācijas valdības un Latvijas Republikas valdības vienošanās par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību” 13.panta darbību. 13.pants nosaka, ka Latvija nodrošina memoriālo būvju saglabāšanu Latvijā. Līdz ar to pēc šo grozījumu stāšanās spēkā pašvaldība būs tiesīga šāda veida pieminekļu demontāžai.”
Informācijas pārpublicēšanas gadījumā, atsauce uz laikrakstu “Ziemeļlatvija” obligāta!
Reklāma