Marts visā pasaulē tiek atzīmēts kā sociālā darba mēnesis, bet marta trešajā otrdienā, kas šogad ir 15. datumā, tiek atzīmēta Vispasaules sociālā darba diena. Labklājības ministrija šajā dienā paziņo konkursa “Gada balva sociālajā darbā 2021” uzvarētājus.
Nominācijā “Labākais vadītājs sociālā darba jomā 2021” žūrijas komisijas un iedzīvotāju balsojuma kopvērtējumā visaugstāko novērtējumu ir saņēmis Smiltenes novada Gatartas pansionāta vadītājs Aivars Damroze.
“Ir ļoti patīkami saņemt šādu novērtējumu, jo tas ir skats no malas un tas rada gandarījumu. Tāpēc vispirms vēlos teikt paldies Smiltenes novada pašvaldībai, kas mani izvirzīja nominācijai. Paldies žūrijai un balsotājiem, kas atbalstīja un šādi pauda savu vērtējumu un attieksmi. Protams, ikdienā vispatiesākā žūrija, kas mūs vērtē, ir pansionāta iemītnieki, bet, neliegšos, ir patīkami apzināties, ka arī cilvēki no malas pamana pozitīvās lietas un pauž atzinīgu vērtējumu,” saka A. Damroze un uzsver, ka šāds darba novērtējums attiecīgi ir arī komandas darba nopelns. Jo labs vadītājs sociālajā darbā nav iedomājams bez saliedētības, vienprātības darbinieku starpā, bez virzīšanās uz kopīgiem mērķiem dažādu lietu uzlabošanā.
“Katrā ziņā, kad mēs izdarām dažas lietas, konkrēti šeit Drustu pagasta Gatartā, tad arī ieraugām nākamos procesus, kas jau sauc tālāk. Varbūt tas nav tā, kā citi domā, bet, ja cilvēkam ir savā vidē kur attīstīties un dot pienesumu tieši konkrētajai videi, tad tas ir ļoti vērtīgi un pat var būt vērtīgāk kā skriet un mainīt, teiksim, mainīt vienu darbu ar citu darbu. Manā gadījumā ir tā, ka es nevis mainu darbavietas, bet es mainu to vidi apkārt. Šī vieta attīstās tādēļ, ka mēs ar kolektīvu strādājam komandā, kopīgi domājam un plānojam, kā uzlabot šo vietu, līdz ar to paveras daudz un dažādi ceļi, kas ar laiku piedzīvo izaugsmi un attīstību,” uzsver A. Damroze un saviem kolēģiem sociālajā darbā novēl izbaudīt sociālo darbu. “Ar to domājot tik daudz dažādas emocijas, manuprāt, var piedzīvot tikai sociālajā darbā. Šajā jomā strādājošie var ļoti daudz izdarīt cilvēku labā, līdzcilvēku labā, apkārtējās vides un kopienas labā. Sociālais darbs attīsta cilvēkus un palīdz viņiem grūtībās, kā arī iedvesmo viņus jaukākai, skaistākai un harmoniskākai dzīvei,” tā A. Damroze.
Jāmin, ka šāds konkurss tika rīkots jau devīto gadu, un tā mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē – sociālajos dienestos, to struktūrvienībās, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, nevalstiskajās organizācijās un citās sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās. Šādi tiek pagodināti visprofesionālākie un atsaucīgākie sociālie darbinieki, popularizēta un veicināta sociālā darba attīstība, kā arī celts profesijas prestižs. Labklājības ministrijas izveidota konkursa žūrijas komisija izvērtēja saņemtos pieteikumus konkursa nominācijām un labākos no pretendentiem izvirzīja tālākai iedzīvotāju balsošanai, kas šī gada janvārī tika organizēta ministrijas mājaslapā.
Reklāma