Pirmdiena, 2. februāris
Spīdola, Sonora
weather-icon
+-11° C, vējš 1.79 m/s, ZA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Smiltenes pilsētvidē ienāk krāšņās pavasara skaistules

Katru pavasari Smiltenes novada pašvaldība gādā, lai pilsētvidē būtu apstādījumi, kas ikdienā priecē iedzīvotājus. Pirmajā kārtā centra apstādījumos uzplauks 1370 krāšņās pavasara skaistules – atraitnītes.

Lielākoties tās izvēlētas dzeltenā krāsā, bet ir arī zilos un baltos toņos par godu Smiltenes simtgadei. Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine stāsta, ka atraitnītes pašvaldība iegādājās no ikgadējiem sadarbības partneriem – zemnieku saimniecības Jaunraunā.’

Apstādījumu pirmajā kārtā ik gadu tiek izvēlētas tieši atraitnītes, jo tās ir krāšņas un vienlaikus izturīgas pret salnām. Tās aug puķu kastēs Baznīcas laukumā un Pils ielā. Savukārt otrajā kārtā plānots stādīt viengadīgās puķes, papildinot ar kādu jaunu un spilgtu graudzāļu šķirni. “Ļoti ceram, ka situācija valstī un pasaulē neietekmēs piegādātājus, lai pašvaldība varētu īstenot ieplānoto. Priecē, ka ik gadu arī iestādes, veikaliņi un kafejnīcas savu fasādi papildina ar apstādījumiem un ziedu kompozīcijām, kas tikai paspilgtina pilsētas ziedošo tēlu,” teic Saimnieciskās darbības nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciāliste.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.