Pirmdiena, 2. februāris
Spīdola, Sonora
weather-icon
+-16° C, vējš 1.34 m/s, ZA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

FOTO: Pirmdienas vakarpusē “Titāna tūre” piestāj Valkas pusē

Visas dienas garumā “Ziemeļlatvija” saņēma neskaitāmus valcēniešu telefonzvanus ar lūgumu sniegt informāciju par “Titāna tūres” maršrutu, iebraucot Valkā. Diemžēl astoņas zirgu vilktās karietes neizbrauca pa Valkas centrālajām ielām, bet pa nomali virzījās uz Zāģezeru, kura apkārtnē atrodas viesu nams “Ezernieki”. “Ziemeļlatvija” klātienē aprunājās ar tūres dalībniekiem – 30 vāciešiem (27 kungiem un trim dāmām). Viņi visi ir apveltīti ar piedzīvojumu meklētāju garu. Mums izdevās aprunāties ar 65 gadus veco Friedbertu Enderu, kurš itin labi pārzina krievu valodu. Viņš stāsta, ka otrdienas rītā pulksten 9 astoņas zirgu vilktās karietes dosies Igaunijas virzienā. Pirmā pieturvieta būs Sangastes pils. Aptuvenais ierašanās laiks – ap pulksten 16.  Tūres dalībnieki – kučieri – ir žēlsirdīgi un neļauj zirgiem pārpūlēties. Karavāna stundā veic aptuveni piecus kilometrus, bet dienā – no 25 līdz, maksimāli, 35 kilometriem. Katrā karietē iejūgti divi zirgi, kopumā to ir 16, bet rezervē vēl ir divi zirgi un divi mūļi. 

Par to, ko pastāstīja Friedberts un viesu nama “Ezernieki” saimnieks Aigars Siliņš, lasiet piektdienas laikrakstā “Ziemeļlatvija”.      

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.