Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

5 faktori, kam pievērst uzmanību, izvēloties bezvadu skaļruni

Plānojat iegādāties bezvadu skaļruni? Šajā rakstā esam apkopojuši 5 faktorus, kam pievērst uzmanību, izvēloties skaļruni – turpiniet lasīt, lai izvēlētos labāko!

Veids

Pirmais, kam vajadzētu pievērst uzmanību, izvēloties bezvadu skaļruni, ir tā veids. Pastāv divi bezvadu skaļruņa veidi: pārnēsājami un nepārnēsājami. Bezvadu skaļruņi pieejami daudz un dažādās formās un izmēros – tas, kādu skaļruni izvēlēties, atkarīgs no Jūsu vēlmēm un vajadzībām.

Ja bezvadu skaļrunis paredzēts lietošanai mājas apstākļos, vajadzētu dot priekšroku nepārnēsājamam bezvadu skaļrunim, savukārt, ja bezvadu skaļrunis paredzēts lietošanai ārpus mājas, vajadzētu dot priekšroku nelielam pārnēsājamam bezvadu skaļrunim.

Akumulatora darbības laiks

Lielākā daļa bezvadu skaļruņu modeļi pēc vienas uzlādes darbojas aptuveni 5 stundas, savukārt jaunāki un modernāki bezvadu skaļruņi pat 12 stundas un ilgāk. Ja bezvadu skaļrunis paredzēts lietošanai ārpus mājas, vajadzētu dot priekšroku skaļrunim, kura darbības laiks pēc uzlādes ir vismaz 10 stundas – diez vai Jūs vēlaties piedzīvot vilšanos, kad skaļrunis izlādējies un blakus nav enerģijas avota.

Tomēr atcerieties, ka ilgāks akumulatora darbības laiks nozīmē, ka arī uzlādei būs nepieciešams vairāk laika, tādēļ pievērsiet uzmanību tādai funkcijai kā ātrā uzlāde! Atsevišķus bezvadu skaļruņu modeļus iespējams uzlādēt arī ar citu skaļruni, izveidojot USB savienojumu. 

Skaņas kvalitāte

Skaņas kvalitāte pavisam noteikti ir viens no vissvarīgākajiem, ja pat ne svarīgākais faktors, kam pievērst uzmanību, izvēloties bezvadu skaļruni. Attiecībā uz bezvadu skaļruņa skaņas kvalitāti jāpievērš uzmanība četriem parametriem: izejas jaudai, frekvences diapazonam, skaņas sistēmas veidam un pretestībai:

  • Izejas jauda (W jeb vati). Jo lielāka izejas jauda, jo skaļāk iespējams atskaņot mūziku! Lielākajai daļai bezvadu skaļruņu jauda ir aptuveni 15-20W, mazākiem skaļruņiem parasti ir mazāka jauda. Tomēr mūsdienās tirgū pieejamas arī ļoti mazas, tajā pašā laikā pārsteidzoši jaudīgas ierīces, tādēļ nevajadzētu vadīties vien pēc skaļruņa izmēra – rūpīgi izpētiet tā specifikācijas! Lai uzlādētu lieljaudas bezvadu skaļruni, būs nepieciešams vairāk enerģijas, kā rezultātā var ievērojami pieaugt elektrības rēķins. Samērojiet savas vēlmes ar iespējām!
  • Frekvences diapazons (Hz jeb herci). Jo lielāks frekvenču diapazons, jo skaidrāk iespējams uztvert skaņu!Tomēr nejauciet –  lielāks frekvenču diapazons nenodrošina augstāku skaņas kvalitāti, jo cilvēks spēj uztvert skaņu diapazonā 16 Hz – 20kHz. 
  • Skaņas sistēmas veids. Lielākajai daļai bezvadu skaļruņu ir 2.0 vai 2.1. skaņas sistēma. Pirmais skaitlis šajā kombinācijā norāda uz pilna diapazona skaļruņu skaitu, savukārt otrais – uz zemfrekvences skaļruņu skaitu.
  • Pretestība (Ω jeb omi). Jo zemāka pretestība, jo augstākas kvalitātes skaņa!Cilvēkam patīkamākā skaņa parasti ir aptuveni pie 25-30 omiem. 

Ūdensizturība

Viena no bezvadu skaļruņu lielākajām priekšrocībām – to iespējams ērti pārnēsāt, nodrošinot ballīti pat meža vai ūdenstilpnes vidū, un vairumā gadījumu tieši tas ir iemesls, kādēļ cilvēki nolemj iegādāties šādu ierīci.

Ļoti noderīga bezvadu skaļruņa funkcija ir ūdensizturība, jo mēs nekad nevaram paredzēt laikapstākļus, skaļrunis var nejauši iekrist ūdenī vai, piemēram, kāds tam var nejauši uzliet dzērienu. Šī funkcija var ievērojami paildzināt bezvadu skaļruņa mūžu – mūsdienās pieejami arī tādi bezvadu skaļruņu modeļi, kas spēj noturēties ūdenī pat 1-2 stundas. 

Savienojamība

Bezvadu skaļruņi tiek aprīkoti ar jaunākajām Bluetooth versijām (Bluetooth 4.0, Bluetooth 5.0, Bluetooth 5.2.). Svarīgi, lai ierīce, ar kuru plānojat savienot bezvadu skaļruni, atbalsta tādu pašu vai jaunāku Bluetooth versiju kā bezvadu skaļrunis, pretējā gadījumā var rasties skaņas pārrāvumi. Lai nepiedzīvotu pamatīgu vilšanos, noteikti pievērsiet uzmanību tam, vai izvēlēto bezvadu skaļruni iespējams savienot arī ar citām Bluetooth versijām!

Skaļruņi 220.lv pieejami plašā izvēlē – aplūkojiiet piedāvājumu, lai varētu uzzināt vairāk! Izvēlei arī austiņas, tai skaitā bezvadu austiņas darbam un citi mūsdienīgi gadžeti ērtākai ikdienai.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.