Zunte izcīna piekto vietu Ziemeļamerikas kausa posmā Pārksitijā

Latvijas skeletoniste, valcēniete Dārta Zunte sestdien izcīnīja piekto vietu ASV trasē Pārksitijā notikušajā Ziemeļmerikas kausa posmā.

Pēc pirmā brauciena latviete bija astotā, bet otrajā braucienā izcīnītā piektā vieta ļāva uz šo pozīciju pakāpties arī summā. Startā viņai bija attiecīgi astotais un sestais labākais rezultāts.

Abos braucienos nepārspēta bija brazīliete Nikole Roša Silveira, kurai Zunte divu braucienu summā zaudēja 2,36 sekundes.  Otro vietu guvusī krieviete Aļona Frolova summā uzvarētājai zaudēja 1,74 sekundes, bet bronzu izcīnījusī kanādiete Medisona Čārnija piekāpās par 1,89 sekundēm.

Sacensībās piedalījās 23 sportistes. Piektdienas posmā Zunte ieņēma 18.vietu.

Liela daļa sportistu, viņu vidū arī Zunte, pirms nedēļas Vistleras trasē Kanādā piedalījās Starpkontinentālā kausa sacensībās, kurās otrajā posmā arī uzvaru svinēja Roša. Pirmajā posmā Zunte ieņēma 13.vietu, otrajā – 14.vietu, bet pirms tam viņa turpat Vistlerā startēja Ziemeļamerikas kausā, kur ieņēma 16., piekto un ceturto pozīciju.

Nākamnedēļ Pārksitijā norisināsies Starpkontinentālā kausa sacensības.

Starpkontinentālā kausa sacensības skeletonā ir otrā ranga sacensības aiz Pasaules kausa un arī tajās sportistes cīnās par punktiem 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijā. Ziemeļamerikas kausa sacensības, tāpat kā Eiropas kausa mači, ir trešā ranga sacensības.