Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Zobu kapes – efektīvs risinājums bruksisma gadījumā

Skaisti un veselīgi zobi ir mērķis, pēc kura tiecas gandrīz katrs cilvēks. Taču vienkārši ar tā  sasniegšanu bieži vien nav pietiekami. Lai pēc jebkuras zobu procedūras rezultāts saglabātos pēc iespējas ilgāk, zobi ir pienācīgi jākopj un jāsargā. Nereti cilvēki saskaras ar to, ka dažas viņu ikdienišķas darbības var sabojāt zobu veselību un estētiku.

Daži cilvēki savas dzīves laikā ir atklājuši, ka nakts laikā tie “griež zobus”. Tas rada ne tikai nepatīkamu skaņu, kas varētu traucēt blakus esošiem cilvēkiem, bet arī manāmi kaitē zobu veselībai.

Kas ir bruksisms?

Zobu griešanai jeb tā saucamais bruksisms ir diezgan izplatīta parādība cilvēku vidū. Biežāk cilvēki ar to saskaras liela stresa laikā. Tā izpaužas kā nekontrolēta žokļa muskuļu sasprindzināšana miega laikā. Cilvēks cieši sakož zobus un rīvē apakšžokļa zobus gar augšžokļa zobiem. Rezultātā rodas liela berze un tiek bojāta zoba emalja. Savukārt, tas var radīt daudzas citas zobu problēmas, piemēram, zobu audu nodilums, plaisas zobos vai protēžu un zobu lūzumi, arī biežas galvassāpes un muskuļu sāpes varētu būt bruksisma pazīme.

Kā izvairīties no bruksisma?

Ja cilvēks vairākas reizes no ģimenes locekļiem ir saņēmis piezīmes par skaļu zobu griešanu nakts laikā, viņam noteikti būtu jādodas pie zobārsta. Svarīgi būtu arī atcerēties, ka ne vienmēr cilvēks pats nojauš, ka ir saskāries ar bruksismu, tāpēc noteikti reizi 6 mēnešos jāveic profilaktiska zobārsta vizīte, kuras laikā zobārsts novērtēs mutes dobuma veselības stāvokli un laicīgi pamanīs, vai cilvēks mēdz griezt zobus. Ārsts veiks rūpīgu apskati un gadījumā, ja konstatēs problēmu, ieteiks vislabāko risinājumu – iespējams nakts kapi.

Ja nav pārliecība par bērna situāciju, der veikt zobārsta apmeklējumu. Šeit raksts par to, kā sagatavot bērnu pirmajai vizītei pie zobārsta.

Nakts kapes

Nakts kapes tiek izgatavotas individuāli, lai tās vienmērīgi sadalītu slodzi un ideāli atbilstu pacienta zobiem. Tās izgatavo no biopolimēra, kurš neizraisa alerģiskas reakcijas, tās ir mīkstas, caurspīdīgas un neizraisa nekādu diskomfortu. No sākuma varētu nebūt pierasti gulēt ar kapi, bet parasti cilvēki diezgan ātri pierod un pēc dažām naktīm to vairs pat nejūt. No rīta pēc lietošanas to ir ieteicams rūpīgi nomazgāt, noskalo un novietot speciālā glabāšanas trauciņā.

Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecībā ir pieejams mūsdienīgs aprīkojums, kas palīdzēs veikt rūpīgu mutes dobuma apskati un piemeklēt jums labāko risinājumu bruksisma gadījumā. Mēs piedāvājam izgatavot dažādu veidu zobu kapes – ne tikai nakts kapes, kuras palīdzēs jums pilnībā izvairīties no bruksisma izraisītām sekām, bet arī balināšanas kapes, “AirNivol” kapes kā labu alternatīvu breketēm, implantu pozicionēšanas kapes, zobu retensijas kapes un sporta kapes.

Ja jums ir aizdomas par zobu griešanu nakts laikā, noteikti dodaties pie zobārsta un konsultējaties par nakts kapju izgatavošanu. Bruksisms ir nopietna problēma, kuras rezultātā var rasties sarežģīti zobu bojājumi. Savlaicīga vizīte jums palīdzēs izvarīties no bruksisma sekām un palīdzēs saglabāt veselīgu un skaistu smaidu vairāku gadu garumā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.