Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ziemassvētku andele Apē – iespēja redzēt, ko pieprot citi

Ziemassvētku andelē var smelties idejas radošiem darbiem, iespējams arī pašiem mājās pamēģināt atkārtot kaut ko līdzīgu, piemēram, roku krēmu, kas veidots uz dabīgu izejmateriālu bāzes. Foto: No radošo ideju centra arhīva

No nākamās nedēļas Radošo ideju centrā darbosies Ziemassvētku andele, kurā varēs aplūkot un iegādāties dekoratīvas, praktiskas un pat ēdamas lietas, ko uz šo andeli sarūpējuši Apes radošie cilvēki un ne tikai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietējie jau nojauš, kas andelē viņus var sagaidīt, bet arī viņiem būs gana daudz jaunatklājumu, jo piedāvājums būs daudzveidīgāks.

“Līdzīgs tirdziņš mums bija arī pagājušajā gadā, par kuru izskanēja ļoti labas atsauksmes. Iedzīvotāji bija ļoti priecīgi par iespēju ieraudzīt, ko mūsu puses cilvēki dara kā amatniecībā, tā rokdarbos un citās jomās. Tā ir arī viena no iespējām, kā mēs varam viņus atbalstīt, jo starp viņiem ir cilvēki, kuriem tie ir vienīgie iztikas līdzekļi. Protams, netrūkst arī tādu, kas darbojas vairāk vaļasprieka pēc,” norāda Radošo ideju centra izstādes koordinatore Ilva Sāre.

Šis ir laiks, kad daudzi meklē, kur iegādāties vaska sveces, bet apenieši jau zina, ka ar sveču liešanu nodarbojas Maruta Veinberga. Arī tās, protams, var ieraudzīt andelē. Viņa piedāvā arī dažādu ziedu medu un rokdarbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Andelē ir keramikas darbi no Blomes pagasta, biedrības “Lauku partnerība ZIEMEĻGAUJA” izstrādājumi no stikla – eglīšu rotājumi (eņģeļi, putni, latvju rakstu zīmes), dažādi stikla trauki. To veidošanā tiek piekopta otrreizējā izejmateriāla izmantošana, tās ir stikla burkas, pudeles un trauki, kas pēc attiecīgas tehnoloģijas tiek pārstrādāti un pēcāk pārtop jaunos, estētiski baudāmos priekšmetos. “Šis ir tas piemērs, kad biedrībām bija iespēja iesaistīties projektā, kura mērķis bija attīstīt kādu ideju, sākt kaut ko ražot, lai biedrībās iesaistītajiem ar laiku būtu iespēja sākt attīstīt uzņēmējdarbību,” zina stāstīt I. Sāre. Tā, piemēram, pateicoties šādam projektam, Radošo ideju centrs iegādājies galdus, krēslus un citu aprīkojumu. “Mūsu iecere ir izveidot pastāvīgu tirdzniecības vietu, kurā apvienotos mūsu puses amatnieki, mājražotāji. Kopīga vieta, kurā realizēt, organizēt dažādas meistarklases, apgūt ko jaunu un attīstīt savu ražošanu. “Bijām domājuši atvērt sveču liešanas darbnīcu, bet, lai to visu noorganizētu pašreizējos apstākļos, tas nav tik vienkārši,” viņa piekodina.

Vēl andelē ir gana daudz citu lietu – adītāju un audēju sarūpēti rokdarbi, koka darbiņi no vietējā amatnieka, dažādas sukādes, mājas vīns, zāļu tējas, mājās gatavoti roku krēmi. “Patiesībā šajā andelē apskatāmi ne tikai vietējo darbi. Ja tā var teikt, Radošo ideju centram ir arī sadarbības partneri. Visi zinām, ka Piebalgas porcelāna fabrikā, kas tagad skaitās Cēsu novadā, top unikāli porcelāna trauki. Proti, pagājušajā gadā uz valsts svētkiem mēs rīkojām izstādi, kur bija arī Porcelāna fabrikas ražojumi. Ierosinājām, ka daļa var palikt arī andeles laikā. Viņi bija priecīgi atsaukties, kad uzrunājām sadarbībai. Varbūt kādam būs interese arī iegādāties, papildina I. Sāre un piemim arī keramiķi Laimdotu Kliesmeti no Gulbenes puses, kura rada brīnumainu raibo keramiku (svečturus, krūzes u.c.), kas top, sadraudzējot dažādu krāsu mālus.

Jāatgādina, ka Radošo ideju centrs ir biedrība, kurā var līdzdarboties visi, kas vēlas rosīties, radoši izpausties un saturīgi pavadīt brīvo laiku. Biedrība telpas radusi Apes tautas nama otrajā stāvā, tur arī iespējams dzīvē redzēt, ko paveikuši Smiltenes un kaimiņu novadu ļaudis.

Andeli var apmeklēt individuāli vai ģimenes lokā, vislabāk iepriekš sazinoties ar I. Sāri.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.