Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Zeme, kas dzied” aicina pieteikties masu skatiem, lai rekonstruētu pirmo “Dievs, svētī Latviju” izpildījumu

Foto: Margarita Germane

Šī gada 14. maijā kino pilsētiņā “Cinevilla tiks rekonstruēts pirmo Dziesmusvētku atklāšanas pasākums Rīgas Latviešu biedrības namā. Lai radītu vēsturiskajiem notikumiem atbilstošu atspoguļojumu, projekta “Zeme, kas dzied” aktieru atlases aģentūra “Casting bridge” aicina pieteikties brīvprātīgos dalībai masu skatos – 250 vīriešus un 200 sievietes. Pieteikties var gan individuāli, gan kolektīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kinopilsētiņā “Cinevilla” speciāli filmas vajadzībām uzbūvēta Rīgas Latviešu biedrības nama aula, kurā Dziesmusvētku atklāšanas koncertā pirmo reizi, neskatoties uz vietējo varu aizliegumu, publiski tika izpildīta Baumaņu Kārļa sacerētā “Dievs, svētī Latviju.  Interesentus, kuri vēlas piedalīties šī vēsturiskā notikuma kinematogrāfiskajā atveidojumā, aicinām līdz 30. aprīlim aizpildīt anketu.  Ja rodas grūtības to aizpildīt vai ir citi jautājumi par dalību, lūgums rakstīt uz e-pastu kastings@zemekasdzied.lv vai zvanīt uz telefona numuru +371 29323424.

Šogad Dziesmusvētku kustība svin 150. gadskārtu, un par godu šim notikumam režisora Māra Martinsona vadībā top spēlfilma Zeme, kas dzied”.  Filmā ekranizēti vēsturiski notikumi 1873. gadā, kad Rīgas Latviešu biedrības vīri organizēja pirmos latviešu dziedāšanas svētkus. Lai iegūtu vairāk informācijas par filmu, aicinām apmeklēt “Zeme, kas dzied” oficiālo tīmekļa vietni www.zemekasdzied.lv. Ja ir vēlēšanās filmas tapšanu atbalstīt finansiāli, ikvienam ir iespēja kļūt par filmas atbalstītāju, pievienojoties “Zeme, kas dzied virtuālajam kopkorim atbalsta platformā www.filmaibut.lv. Sniedzot atbalstu, ziedotāji ne tika parādīsies kā atsevišķi tēli atbalsta platformā redzamajā korī, bet katra atbalstītāja vārds tiks norādīts “Zeme, kas dzied” beigu titros.

Filmas tēlos iedzīvojas tādi populāri aktieri kā Vilis Daudziņš, Andris Bulis, Ainārs Ančevskis, Andris Keišs, Ģirts Ķesteris, Nauris Brikmanis, daudzsološā jaunā aktrise Marta Lovisa Jančevska, operdziedātāja Marina Rebeka, kā arī aktieri no Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Filmas režisors ir Māris Martinsons, operators – Jānis Jurkovskis, scenāriju veidojuši režisors kopā ar Atmodas laika aktīvistu un žurnālistu Daini Īvānu. “Zeme, kas dzied” komponists ir Jēkabs Jančevskis, kostīmus veido Katrīna Liepa, grima māksliniece – Beata Rjabovska. Filma top studijā “K Films”, tās producente ir Linda Krūkle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Filmu atbalsta Latvijas Nacionālais kino centrs un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, filmas tehnoloģiju partneris – SIA “Latvijas Mobilais Telefons”.

Informāciju sagatavoja: Lāsma Goba, “MRS Grupa”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.