Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vītolsvētkus Gaujienā jau šovakar ieskandinās “Vītolēnu” koncerts

Šī gada nometnes “Vītolēni” kopbilde. Foto: Ilze Dāve

Turpinot Jāzepa Vītola iedibināto tradīciju atzīmēt dzimšanas dienu vasaras vidū Gaujienas “Anniņās”, arī šogad skanēs Vītolsvētku koncerti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāzepa Vītola 159. dzimšanas dienas svinības sāksies jau šodien, 22. jūlijā, pulksten 21 ar mūzikas nometnes “Vītolēni” nakts koncertu. Savukārt rīt, 23. jūlijā, pulksten 14 skanēs “Vītolēnu” ansambļu un solistu koncerts, bet pulksten 16 atklās vizuālās mākslas konkursa “Jāzepa Vītola mūzika” šī gada tēmas “Ziemeļblāzma” labāko darbu izstādi un godinās konkursa laureātus. Vītolsvētku koncerta sākums – pulksten 18.

Šogad Vītolsvētkos īpašie viesi būs jauniešu koris “Kamēr”, kas ne vien dziedās kopējās svētku dziesmas, bet izpildīs arī savu programmu. Kori dalībai svētkos vēl var pieteikties. “Vītolēnu” simfoniskā orķestra un kora izpildījumā skanēs pirmatskaņojums komponista Andra Riekstiņa skaņdarbs – ilustrantāte “Ziemeļmeita”. Skaņdarbs tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu un sarakstīts speciāli bērnu korim un simfoniskajam orķestrim.

Jau pirms nedēļas Gaujienā ir ieradušies nometnes “Vītolēni” bērni, kuri cītīgi gatavojas svētku koncertiem. Šajā gadā nometne pulcē 120 bērnus no dažādām Latvijas vietām, tostarp Rīgas, Jelgavas, Jūrmalas, Tukuma, Smiltenes un citiem. Viņu vidū arī dalībnieki no Gaujienas. Ir dalībnieki, kas ieradušies arī no ārvalstīm – no Norvēģijas, Somijas un Beļģijas. Viņiem līdzi arī skolotāju kolektīvs, kuri visu nedēļu ir strādājuši kopā ar bērniem, lai šodien priecētu publiku ar savu veikumu, stāsta nometnes vadītāja, Gaujienas mūzikas un mākslas skolas direktore Ilze Dāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Patiesībā lielākā daļa bērnu nometnē piedalās jau atkārtoti. Bērni un jaunieši šajās dienās ir gatavojušies un centušies, tādēļ Vītolsvētki noteikti būs skaisti. Turklāt nākamgad nometne “Vītolēni” svinēs jau 20. gadadienu, tas nozīmē, ka, tiklīdz tiks nosvinēti šie svētki, Valsts kultūrkapitāla fondam būs jādomā par nākamā gada aktivitātēm,” “Ziemeļlatvijai” atklāj I. Dāve un dara zināmu, ka “Vītolēnu” nometni atbalsta Vidzemes plānošanas reģions, “Latvijas valsts meži” un VKKF.

Viņa atgādina, ka jau 15 gadus viena no Vītolsvētku aktivitātēm ir Gaujienas mūzikas un mākslas skolas vizuālās mākslas konkurss, lai vēl vairāk popularizētu Jāzepa Vītola mūziku. Katru gadu izsludina aktuālo gada tēmu, konkrētu Jāzepa Vītola skaņdarbu un tehniku, kādā veidojami mākslas darbi. 2022. gada tēma – “Ziemeļblāzma”. Klausoties Jāzepa Vītola kantāti “Ziemeļblāzma”, dots uzdevums gleznot mākslas darbu ar impresionisma paņēmieniem.

Vītolsvētku apmeklētājiem jāatceras, ka visi koncerti ir bez maksas.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.