Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vietējie panikā – vai tiešām nabadzības dēļ tiks pārdota Lugažu muiža?

“Vai tiešām Valkas novada pašvaldība mums, Lugažu ciema iedzīvotājiem, grib atņemt to pašu mazumiņu – mūsu skaisto saieta namu un bibliotēku. Cilvēki ir ļoti satraukušies, jo dzirdējuši, ka saieta namu pašvaldība grib pārdot un tur ierīkot viesu namu,” vairāku Lugažu iedzīvotāju vārdā uztraukumu telefonsarunā atklāj ilggadēja ciema iedzīvotāja.

Viņa gan nevēlējās publiski atklāt savu vārdu, bet redakcijai tas ir zināms. Turklāt cilvēki runājot, ka muižas ēku plānots pārdot par 400 tūkstošiem eiro.

Pensionāre stāsta, ka, vietējie satiekoties pārspriež nevis pieaugošās cenas un augsto inflācijas līmeni, bet gan to, ka viņiem vairs nebūs dzīvesvietas tuvumā pieejami līdzšinējie pakalpojumi. Turklāt cilvēki zina stāstīt, ka arī Valkas pagasta pārvaldes vadītājas Ligitas Sīmanes krēsls atradīsies nevis muižas ēkā, bet gan Valkas pilsētā. Sieviete uzskata, ka nav pareizi tas, ka pašvaldībai naudas trūkuma dēļ jāpārdod vai jāiznomā kādam uzņēmējam šī atjaunotā muižas ēka, kurā notiekošos pasākumus apmeklē ne tikai vietējie, bet arī Valkas pilsētas iedzīvotāji. Turklāt saieta namā veiksmīgi daudzus gadus darbojas vairāki pašdarbības kolektīvi, bet vasarā brīvā dabā notika vairāki skaisti muzikāli koncerti.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.