Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vietējais amatierteātris pārpilda Mierkalna tautas nama zāli

Zvārtavas pagasta amatierteātra “Latviānis” iestudētā komēdija “Skaistuma karaliene” kopā ar režisori Ligitu Ziemiņu izraisījusi līdz šim nepiedzīvotu skatītāju interesi. Foto: Sabīne Ločmele

“Kopš strādāju Mierkalna tautas namā, skatītāju zāle nekad nav bijusi tik pārpildīta un nav bijis nepieciešams gādāt par papildu sēdvietām,” pēc Zvārtavas pagasta amatierteātra “Latviānis” pirmizrādes komēdijas “Skaistuma karaliene”, kas notika
29. jūlijā, atzīst Mierkalna tautas nama vadītāja Vita Bērziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa par šo, kā pati saka, skaisto gadījumu, vēlējās izstāstīt arī “Ziemeļlatvijas” lasītājiem.

V. Bērziņa stāsta, ka pagasta gada centrālais notikums ir kapusvētki Aumeisteru kapos. Lai ne tikai vietējiem, bet arī atbraucējiem radītu svētku prieku un saikni ar dzimto vietu, jūlija beigās notiek vairāki pasākumi. Šovasar svētku maratonu iesāka vietējais amatierteātris “Latviānis” ar pirmizrādi “Skaistuma karaliene”. Pēc izrādes tautas namā notika Vasaras balle kopā ar mūziķi Rikardionu. Savukārt svētdien, 30. jūlijā, pēc kapusvētkiem tautas namā uz koncertu aicināja grupa “Ziņģes brāļi” no Bauskas.

V. Bērziņa īpaši atzinīgus vārdus velta amatierteātra “Latviānis” dalībniekiem un režisorei Ligitai Ziemiņai, kā arī tērpu un izrādes pro­grammas autorei Lilitai Ikalei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lilita Ikale izrādei šuva tērpus. Izrādē ir stāsts par 20. gadsimta 20. un 30. gadiem, kad lauku pagastos vēlēja skaistuma karalienes. Kā zināja teikt, savulaik arī Mierkalna tautas namā vēlēta skaistuma karaliene. Režisore iestudējusi senu oriģināllugu. Man šķiet simpātiski, ka aktieri pieturas pie tā, kas rakstīts lugā un runā lugas autora tekstu. Režisorei šis ir tikai otrais iestudējums. Ligita kā režisore sākusi strādāt nesen, bet viņai ir plāns piedalīties teātra svētkos Dikļos. Izrādei jau ir uzaicinājumi uz novada tautas namiem. Priecē, ka uz pirmizrādi skatītāji iegādājās 79 biļetes. Zinot, ka Zvārtavas pagastā dzīvo aptuveni tikai 300 iedzīvotāji, tas ir daudz. Pirms izrādes nesām papildu krēslus. Ar tiem vien nepietika, vajadzēja arī koka solus,” gandarīta par pagasta kultūras dzīves atdzimšanu stāsta tautas nama vadītāja.

“Izrādi noskatījos kā skatītāja. Man patika. Arī tērpi bija skaisti, īpaši aktrisei, kura spēlēja viltus līgavu. Mani tiešām tas pārsteidza, ka pirmizrādi noskatījās tik daudz cilvēku. Tā jau ir, ka pagastos uz savējo izrādēm cilvēki labprāt nāk. Līdzīgi kā Turnas tautas namā, Vijciemā un Kārķos. Tas apliecina, ka laukos ir jāatbalsta vietējo amatierkolektīvu darbošanās, jo tas saliedē vietējo kopienu,” uzskata novada kultūras dzīves organizatore Līga Lāne.

Zvārtavieši slavē arī pazīstamās vietējās tērpu mākslinieces Lilitas Ikales veikumu ne tikai izrādes tērpu darināšanā, bet arī programmas noformēšanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.