Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vienmēr drošībā uz ceļa

Pārvietoties ar auto mūsdienās nav ekstra, bet gan ikdienišķa nepieciešamība daudziem no Jums. Katram, kurš vēlas pārvietoties ar auto ir jākārto kā teorijas, tā arī prakses jeb braukšanas eksāmens. Ne vienmēr teicami eksāmena nokārtošanas rezultāti paredz to, ka autovadītājs zinās kā rīkoties uz ceļa dažādās nestandarta situācijās.

CSDD regulāri veic statistikas uzskaiti par ceļu satiksmes negadījumiem, lai analizētu, kad un kādos apstākļos visbiežāk notiek negadījumi uz ceļa.

Piemēram, 2021. gada statistika rāda, ka visvairāk negadījumu uz ceļa bijis tieši ceturtajā ceturksnī jeb oktobrī, novembrī un decembrī. To var skaidrot ar dažādiem faktoriem. Pirmkārt, tie ir gada tumšākie mēneši. Otrkārt, šajā laikā auto ir nepieciešams aprīkot ar sezonai atbilstošām ziemas riepām. Treškārt, jau minētās braukšanas prasmes un iemaņas, kas nav nostiprinātas braukšanai negaidītās situācijās.

Statistikas dati nav iepriecinoši, līdz ar to šajā jautājumā ir daudz un dažādu aspektu, kurus varētu uzlabot, lai šī statistika samazinātos.

Piemēram, tumšajā laikā daudzos negadījumos bieži vien ir iesaistīti cilvēki, kas nelieto atstarotājus, līdz ar to nav pamanāmi. Regulāri gan tiek veiktas dažāds akcijas, lai cilvēki lietotu atstarotājus, bet acīmredzot tās nav efektīvas. Autoskolās būtu jāpievērš lielāka uzmanība, kā rīkoties nestandarta situācijās uz ceļa, lai kaut nedaudz jaunos auto vadītājus tam varētu sagatavot.

Nonākot situācijā, kad ceļu ar auto nav iespējams turpināt, ir lieliski zināt, ka jebkurā diennakts brīdī ir iespējams izsaukt autoevakuatoru, kas gan auto, gan Jūs nogādās nepieciešamajā vietā. Kā arī nodrošinās auto remontu, ja tāds būs nepieciešams.

Autoevakuators.pro darbojas Rīgā, Jelgavā, Siguldā, Jūrmalā un Ogrē, bez brīvdienām, jo apzināmies, ka negaidītām situācijām uz ceļa nav brīvdienu. Sazinieties, lai mēs varam Jums palīdzēt + 371 247 99 2 99.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.