Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vieni rada skaistumu, otri to posta

Šo trešdien Valkas un Valgas kopīgajā centrā izveidotais fotostūrītis ceturtdienas rītā jau bija izdemolēts. Vandaļi vairākus ķirbjus bija sadauzījuši uz pusēm, bet ābolus – apēduši. Foto: Inga Karpova

Apēsti āboli, uz pusēm saspārdīti ķirbji – tāds skats ceturtdien miglainajā rītā pavērās dvīņu pilsētu Valkas un Valgas kopīgajā centrā rudenīgā noskaņā izveidotajā fotostūrītī. Tas izveidots tikai šo trešdien ar domu tur nobildēties valcēniešiem un pilsētas viesiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šo ieceri par rudens fotostūrīti īstenojusi novada pašvaldības vides reklāmas un dizaina speciāliste Madara Birča sadarbībā ar Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas un Komunālās saimniecības nodaļas darbiniekiem. Ideja īstenota, lai aicinātu ikvienu interesentu piedalīties fotoakcijā, līdz 20. oktobrim iesūtot savas fotostūrītī uzņemtās fotogrāfijas uz e-pasta adresi madara.birca@valka.lv. Trīs interesantāko bilžu autori saņems pārsteiguma balvas.

Brīdī, kad “Ziemeļlatvija” apskatīja postījumus,  no novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas strādnieces uzzinājām, ka no rīta viņa savākusi saspārdītos ķirbjus. Dažs bijis pat aiznests pie autoostas ieejas.

Savukārt labiekārtošanas darbu vadītāja – dārzniece Alita Plūksna, kura arī piedalījās šīs ieceres īstenošanā, stāsta, ka šovasar vandaļu dēļ ir nācies aizvākt pārvietojamās tualetes no bērnu rotaļlaukuma, kas ierīkots Beverīnas ielā, arī aiz pilsētas kultūras nama un pie skulptūras “Koklētājs”. Tualete bija uzstādīta skriešanas seriāla “Optimists” dalībnieku vajadzībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tualetes aizvācām, jo tās apgāza tā, ka viss saturs izplūda uz asfalta un tualetes apkārtnē. Tad varat iedomāties, kā tur visu vajadzēja sakopt. Piefiksējām, ka šovasar bērnu rotaļlaukumā tualeti apgāza 11 reizes,” stāsta A. Plūksna. Viņa atzīst, ka vandaļi ir demolējuši ne tikai pārvietojamās tualetes, bet arī postījuši pilsētas apstādījumus. Pēdējais postījums atklāts pavisam nesen, kur kāds, kā pēc tam noskaidrots, cilvēks ar īpašām vajadzībām izraustījis samtenes no Ausekļa ielas vienā malā uzstādītajām betona puķu kastēm. A. Plūksna brīdina, ka daudzviet pilsētā ir uzstādītas videonovērošanas kameras, arī jaunajā dvīņu pilsētu kopīgajā centrā.

“Ja kādam šķiet, ka vandaļus neatradīsim, tas rūgti maldās,” brīdina A. Plūksna.

Piektdien, 30. septembrī, no rīta Valkas novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas Labiekārtošanas darbu vadītāja – dārzniece Alita Plūksna informē, ka izdemolētais Foto stūrītis, kas atrodas dvīņu pilsētu Valkas un Valgas kopīgajā centrā, ir atjaunots un gaida apmeklētājus.

Piektdienas rītā Foto stūrītis dvīņu pilsētu Valkas un Valgas kopīgajā centrā ir atjaunots un gaida apmeklētājus. Foto: Alita Plūksna

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.