Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vienaudžu ķīviņš Valkā beidzas ar durtu brūci

Šonedēļ “Ziemeļlatvija” jau vēstīja, ka Valkā 2. decembra pievakarē konflikta rezultātā kādai nepilngadīgai personai, kura dzimusi 2005. gadā, ir nodarīti miesas bojājumi. Ātri vien pilsētā izplatījās informācija, ka cietušais ir sadurts ar nazi un nogādāts medicīnas iestādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau iepriekš informējām, ka šajā situācijā iesaistītas nepilngadīgas personas. Pēc “Ziemeļlatvijas” rīcībā esošās informācijas, tā bijusi jauniešu kompānija, kurā figurē pusaudži dažādos vecumos, kas, visticamāk, mācās 6., 7. un 8. klasē. Šajā konfliktā iesaistīti seši pusaudži, kuri pulcējušies kārtējā grupējuma kopā sanākšanas reizē. Daži no tiem mācās Valkas skolā.

“Ziemeļlatvijai” izdevās noskaidrot, ka šie pusaudži jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā. Daži ir sodīti par atrašanos alkohola reibumā. Turklāt arī pats cietušais pēdējā mēneša laikā nonācis policijas redzeslokā par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā.

Kā cietušais, tā aizdomās turamais ir vienaudži, abi dzimuši 2005. gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kas attiecas uz šo notikumu, ir uzsākts kriminālprocess par miesas bojājumu nodarīšanu. Vienai personai tika konstatēta durta brūce. Vai tie ir vidēji vai smagi miesas bojājumi, spriedumu var pateikt tikai eksperti, kuri strādā pie šīs lietas. Tātad attiecīgi tikai pēc šāda atzinuma mēs varam runāt par atbilstoša soda mēra pielāgošanu,” norāda Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Ziemeļvidzemes iecirkņa Prevencijas grupas inspektors Vilis Daņilovs.

Pēc viņa paustā, aizdomās turamā persona šobrīd mācās attālināti kāda cita novada izglītības iestādē. Laikrakstam neizdevās noskaidrot, kurā klasē. Pats jaunietis šobrīd dzīvo pie vecāsmammas, vecāki atrodas prom citā pusē. “Tie, kas ir vietējie jaunieši, jau ir bijuši mūsu redzeslokā. Pats esmu vairākkārt devies uz izglītības iestādi Valkā, veicis  pārrunas, arī runājis ar dažiem no vecākiem. Vecāki paši atzīst, ka viņiem nolaižas rokas un neko nevar līdzēt. Atbilde nereti ir šāda: “Es neko nevaru izdarīt!” Tāpēc ir sajūta, ka viss iet tādā kā pašplūsmā, tā tāda cīņa ar vējdzirnavām. 13, 14 gados vai nedaudz vairāk, tie taču vēl ir mazi bērni, ja jau šobrīd saka, ka neko nevar izdarīt, tad man ir jautājums, kas ir noticis ģimenē pirms tam, ja pat bērns ignorē vecākus un viņa uzvedība, rīcība iet ārpus rāmjiem? Ja vecāki neko nevar panākt, neko mainīt šādā vecumā, tad kas būs tālāk?” papildina V. Daņilovs.

Īsi pirms notikušā viņš arī viesojies Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā. “Skolā biju 2. decembrī un runāju ar vienu no puišiem, kurš vēlāk vakarā bija alkohola reibumā. Ja rudenī sadarbībā ar skolas vadību es izgāju pa klasēm, atgādinot bērniem par uzvedību un atbildību, tagad sapratām, ka acīmredzot pie dažām klasēm nāksies doties atkārtoti. Ar ģimnāziju mēs aktīvi sadarbojamies, eju ciemos un runāju ar atsevišķiem skolniekiem, kuri vairāk vai mazāk jau nogrēkojušies. Tādējādi jau pirmsākumos bērniem liekot saprast, kāda atbildība iestājas par vienu vai otru pārkāpumu,” skaidro V. Daņilovs un min, ka šonedēļ saistībā ar šo lietu bijusi arī starpinstitucionāla sanāksme, kurā iesaistījušies darbinieki no valsts un pašvaldības iestādēm, tostarp mācību iestādes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr trešdienas rītā, “Ziemeļlatvijai” sazinoties ar Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas vadību, plašāku informāciju par šo gadījumu neizdevās saņemt.

Pēc notikušā V. Daņilovs nedaudz velk arī paralēles ar neseno gadījumu Smiltenē, kur kāds 17 gadus vecs puisis ar nazi uzbrucis vīrietim publiskā vietā, sešas reizes viņam iedurot ar nazi. “Lai gan Smiltenes gadījumā jaunietis ir gandrīz pieaugusi persona, cik man zināms, arī viņam bija problēmas ar uzvedību un skolas apmeklētību, kā arī ticis sodīts par huligānismu, bijusi alkohola lietošana un tā tālāk. Arī šeit Valkas gadījumā ir tomēr zināmas paralēles – jaunieši ar alkohola un uzvedības problēmām, ko viņi nesadalīja un kas bija par pamatu šādam iznākumam, notikušā apstākļus turpina skaidrot kolēģi,” viņš saka un atminas arī citus gadījumus. Pirms kāda laika Smiltenes novadā bijuši jaunieši, kuri mēģinājuši savā starpā veikt dažādus izaicinājumus. Proti, lai noskaidrotu, ko ir gatavi izdarīt, piemēram, savainojot sev rokas un pēcāk šos video ievietojot publiskai apskatei sociālajos tīklos, lai padižotos ar savu varēšanu. Tiesa, par laimi šādas jauniešu aktivitātes policijai ir izdevies novērst.

V. Daņilovs atgādina vecākiem sekot vairāk līdzi saviem bērniem, jo, ja vecāki neveltīs uzmanību savām atvasēm, tad viņus audzinās iela. Rezultātu mēs jau redzam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.