Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vienalga kā, kaut mazā būdiņā, bet dzīvošu laukos!

Augusta nogalē, dzērvju balsu pavadīti, dodamies uz Ērģemes pagasta zemnieku saimniecību “Purmaļi”, kur jau kopš 1992. gada saimnieko pašlaik Vid­zemes pusē viens no lielākajiem lauka dārzeņu audzētājiem Vilnis Vehi. Savulaik viņa vecāki no kolhoza pārpirka šo māju, bet, uzsākot saimniekošanu, zemes platības ir nopirktas īpašumā. Uzņēmīgais lauksaimnieks dārzeņus audzē 40 hektāru lielā platībā. Vietējā zemnieku saimniecība spēj piedāvāt darbu 12 strādniekiem. To, ka “Purmaļos” izaudzētais ir kvalitatīvs un garšīgs, apliecina kaut vai tas, ka robežpilsētu Valkas un Valgas iedzīvotāji vietējā tirgū pie lielveikala “Walk” allaž meklē tieši šajā saimniecībā izaudzēto. Prece ir gadiem pārbaudīta un neliek vilties, īpaši saimnieka meistarstiķis – paša audzētie, skābētie un mājās uz malkas plīts sautētie kāposti ar miežu putraimiem. Jāteic, ka Vilnis nav liels runātājs, bet gan darītājs. Šovasar viņa veikums novērtēts – piešķirts tituls “Saimniecība 2023” Vidzemes plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centra rīkotajos Vidzemnieku dārza svētkos Cēsu novada Ungurmuižā, kur svinīgi sumināja Vidzemes novadu 11 uzņēmējus. Pēc balvas saņemšanas lauksaimnieks piekrita tikties arī ar laikrakstu “Ziemeļlatvija” un pastāstīt par darbu un dzīvi laukos, tā pamazām atklājot sevi kā uzņēmīgu, mērķtiecīgu, neatlaidīgu un garā stipru vīru ar humora izjūtu. Vilnis ir arī sportists, dejotājs un teātra spēlētājs, tāpēc gandrīz neviens Turnas tautas nama pasākums nenotiek bez viņa līdzdalības.

– Vilni, jūs var tik tiešām saukt par vīru, kas prot audzēt gurķus un tomātus. Ir augusta beigas, bet siltumnīcās nekas neliecina par straujo rudens tuvošanos.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.