Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemes un Latgales mazpulku vadītāji Valkā smeļas zināšanas un izbauda atkalredzēšanās prieku

“Mazpulku vadītāji ir tie cilvēki, kas bērniem iemāca strādāt un atšķirt burkānu no bietes,” sveicot bijušo 11. Valkas mazpulka vadītāju Silviju Doršu, atzīst viņas bijušais kolēģis, Valkas novada pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis. Foto: Inga Karpova

Aizvadītajā sestdienā, 26. novembrī, Valkā, tiekoties Vidzemes un Latgales reģiona mazpulku vadītājiem, sirsnīgā gaisotnē notika bijušās 11. Valkas mazpulka vadītājas Silvijas Doršas sumināšana ar Atzinības krusta saņemšanu, izglītojošs seminārs par jaunatnes darbinieku kompetences paaugstināšanu un divas radošās darbnīcas – ziepju gatavošana un dekoratīvo eglīšu meistarošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

11. Valkas mazpulka vadītāja Viktorija Maļukova, kas skolas laikā aktīvi darbojās Valkas mazpulkā pie vadītājas S. Doršas, atzīst, ka šādas klātienes tikšanās bagātina gan garīgi, gan radoši. Līdz šim sazināšanās galvenokārt notikusi tiešsaistē “Zoom” platformā. V. Maļukovas teiktajam piekrīt arī 367. Vijciema mazpulka vadītāja Anita Lotiņa un 239. Kārķu un 687. Ērģemes mazpulku vadītāja Ilze Pētersone.   

“Valkas mazpulkā, kuru vadu jau sesto gadu, aktīvi darbojas 14 bērni. Tas ir pietiekami, jo visiem varu atvēlēt laiku un uzmanību nodarbībās, sniegt padomus. Nodarbībās tiekamies vienu reizi nedēļā.  Jāpiebilst, ka šogad novada mazpulcēni no Valkas, Ērģemes, Kārķiem un Vijciema aktīvi piedalījās lauksaimniecības biznesa projektā “Pastinaks” un savu ražu nodeva SIA “Ezerkauliņi Agro”. Mazpulcēnu izaudzēto var iegādāties veikalā “Maxima”,” stāsta V. Maļukova. Viņa, pārņemot mazpulka vadību no S. Doršas, bijusi patīkami pārsteigta, cik daudz mazpulcēni zina par projektu rakstīšanu un aizstāvēšanu. Valcēnieši aktīvi darbojušies arī grupu projektos.

Pasākuma ietvaros daudz siltu vārdu no bijušajiem kolēģiem saņēma S. Dorša. Pasniedzot novada sveicienu – gan ziedus, gan vērtīgu grāmatu –,  V. A. Krauklis atzina, ka šis apbalvojums ir pelnīts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mazpulku vadītāji bērniem iemāca strādāt un pirmās zināšanas dārzkopībā. Ne visi pilsētā dzīvojošie zina, ka burkāns izaug dobē,” atzīst V. A. Krauklis.    

Kādā no nākamajiem “Ziemeļlatvijas” numuriem varēs lasīt sarunu ar Silviju Doršu par gandrīz 30 gados piedzīvoto, vadot mazpulku un aktīvi darbojoties šajā kustībā.

GALERIJA: Sirsnīgā pasākumā Valkā tiekas Vidzemes un Latgales mazpulku vadītāji

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.