Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemes reģiona mācību iestādes pārstrādei savāc 132,5 tonnas makulatūras, izcīnot četras valsts mēroga godalgas

Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: pixabay.com

Noslēgusies  “Zaļā josta” rīkotā makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2022./2023. mācību gada sezona, kuras ietvaros savākts par 80 tonnām makulatūras vairāk, nekā pērn. Kampaņā iesaistījās 113,8 tūkstoši bērnu un jauniešu no 439 izglītības iestādēm, savācot 635,705 tonnas papīra un kartona iepakojuma un izstrādājumu. Piektdaļa jeb 132,485 tonnas makulatūras nākusi no Vidzemes reģiona iestādēm. Par aktīvāko reģiona izglītības iestādi šogad kļuvusi Stāķu pamatskola, kas ar savāktām 22,243 tonnām makulatūras jeb vidēji 186,92 kg makulatūras uz vienu iestādes audzēkni izcīnīja nepārspējamu uzvaru valsts mērogā divās nominācijās. Godalgas valsts mērogā izcīnīja arī Suntažu vidusskolas Lauberes filiāle “Zīļuks” un Staiceles pamatskolas pirmsskolas grupas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad kampaņa “Tīrai Latvijai” norisinās 19. mācību gadu, apvienojot tās dalībniekus ar vadmotīvu “Domā globāli, rīkojies lokāli!”. Kampaņas “Tīrai Latvijai” ietvaros savāktas un pārstrādei nogādātas   635 tonnas 705 kg makulatūras – papīra un kartona iepakojuma un izstrādājumu. “Esam gandarīti, ka ar katru gadu izglītības iestādes un to audzēkņi aizvien dedzīgāk iesaistās vides projektos. Šajā mācību gadā makulatūras vākšanā iesaistījās par 23% vairāk bērnu un jauniešu nekā pērn, turklāt pārstrādē nogādāts par 14% vairāk otrreizējo izejvielu. Tas pierāda ne tikai nemitīgi pieaugošo sabiedrības vides apziņu, bet arī ik gadu apliecina otrreizējo izejvielu vākšanas konkursu rīkošanas nozīmi. Lai arī cik ļoti dzīve digitālajā gadsimtā ļauj atteikties no papīra lietošanas, tomēr aizvien biežāk papīrs un kartons tiek izvēlēts dabai draudzīgu iepakojumu izgatavošanā. Tāpēc ir būtiski ne tikai atgādināt par papīra un kartona iepakojuma šķirošanu, bet arī veicināt sabiedrības iesaisti pārstrādes veicināšanā,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

Aktīvākā mācību iestāde Vidzemes reģionā šogad otro gadu pēc kārtas ir Stāķu pamatskola, kuras audzēkņi, ieguvuši 1. vietu ne tikai Vidzemē, bet arī visāLatvijā divās nominācijās. Savācot 22,243 tonnas makulatūras, iegūta 1. vieta valsts mērogā pēc savāktā kopējā makulatūras apjoma iestādē, kā arī 1. vieta Latvijā  nominācijā pēc savāktā makulatūras apjoma, rēķinot uz vienu skolas audzēkni – katrs no skolēniem vidēji savācis 186,92 kg makulatūras. Pērn Stāķu pamatskolas audzēkņiem bija izdevies izcīnīt 3. vietu valsts mērogā.

Līderos pēc savāktā makulatūras apjoma Vidzemes reģionā izvirzījusies arī Sējas pamatskola, kuras audzēkņi savākuši pārstrādei 7,717 tonnas makulatūras, kā arī Ērgļu vidusskola, kuras audzēkņi pārstrādei nogādāja 5,820 tonnas makulatūras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidzemes reģionā visaktīvākā makulatūras vākšanas konkursā trešo gadu pēc kārtas ir Gulbenes pilsēta un novads. Piedaloties 11 izglītības iestādēm, savāktas 38,982 tonnas makulatūras, kas ir par 11 tonnām vairāk, nekā pirms gada. Visvairāk makulatūras Gulbenes novadā savākuši Stāķu pamatskolas audzēkņi, Lizuma pamatskolas audzēkņi pārstrādei savāca 4,532 tonnas makulatūras, kas ir apmēram 3 reizes vairāk, nekā pagājušajā gadā. Sveķu pamatskola savākusi 4,200 tonnas makulatūras, savukārt Rankas PII “Ābelīte” audzēkņi ar vecāku palīdzību pārstrādei nogādāja 3,644 tonnas nevajadzīgu papīru un kartonu.

Lieliski sasniegumi makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai” Ogres pilsētai un novadam. Piedaloties 20 mācību iestādēm, Ogres novada iedzīvotāji savākuši 24,767 tonnas makulatūras. Aktīvākās Ogres novada mācību iestādes šogad ir Suntažu vidusskolas Lauberes filiāle “Zīļuks”, kuras audzēkņi savāca 5,590 tonnas makulatūras, Lielvārdes pamatskola ar savāktām 4,044 tonnām makulatūras, Ogres Centra pamatskola, savācot 3,798 tonnas makulatūras, un Lēdmanes pamatskola, kura pārstrādei nodeva 2,100 tonnas makulatūras.

Visvairāk makulatūras Madonas novadā savākuši Ērgļu vidusskolas audzēkņi, pārstrādei nogādājot 5,820 tonnas makulatūras, Ērgļu PII “Pienenīte” audzēkņi, kas ar vecāku palīdzību savākuši 3,760 tonnas makulatūras, un Praulienas pagasta PII “Pasaciņa” audzēkņi, kuri ar vecāku palīdzību savākuši 3,095 tonnas makulatūras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apkopojot makulatūras vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” 2022./2023. gada rezultātus, atbilstoši savāktajam makulatūras apjomam uz vienu izglītības iestādes audzēkni, labākie sasniegumi Vidzemes reģionā otro gadu pēc kārtas ir Stāķu pamatskolas skolēniem, kas vidēji katrs pārstrādei nodeva 186,62 kg makulatūras, šogad iegūstot 1. vietu nominācijā valsts mērogā. Suntažu vidusskolas Lauberes filiāles “Zīļuks” audzēkņi katrs vidēji savāca 174,69 kg makulatūras, izcīnot 2. vietu nominācijā valsts mērogā. Savukārt Staiceles pamatskolas pirmsskolas grupu audzēkņi vidēji savāca 112,50 kg makulatūras katrs, iegūstot godalgoto 3. vietu nominācijā Latvijas mērogā.

Makulatūras vākšanas kampaņu “Tīrai Latvijai” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Pilsētvides serviss”, PS “LAUTUS VIDE” un SIA “Clean R”.

Plašāka informācija un konkursa rezultāti atrodami vietnē www.tirailatvijai.lv.

Informāciju sagatavoja: Laima Kubliņa, SIA “Zaļā josta” mārketinga vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.