Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vēsturnieki Valmierā stāstīs par jaunākajiem pētījumiem

Publicitātes foto.

24.un 25. novembrī Valmieras muzejā, kā arī attālināti (saites ZOOM platformai iespējams iegūt, rakstot uz alberts.rokpelnis@valmierasnovads.lv) norisināsies konference “Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi VIII”. Vēstures studenti un topošie zinātnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas prezentēs savus jaunākos pētījumus. Aicināts ikviens interesents.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tēmu loks būs gan tematiski, gan hronoloģiskā tvērumā plašs: arheoloģiskās liecības, historiogrāfijas jautājumi, 20. gadsimta diplomātiskie, kultūras un sociālās vēstures jautājumi. Konferences programma skatāma Valmieras muzeja mājaslapā valmierasmuzejs.lv un muzeja Facebook lapā. Interesenti aicināti noklausīties visus priekšlasījumus vai arī sev interesējošo.

Ieguvums ar paliekošu vērtību ir rakstu krājums latviešu un angļu valodā, kas sagatavots pēc katras konferences. Tas pieejams Latvijas Universitātes datubāzē un Valmieras muzeja mājaslapas sadaļā “Pētniecība”.

Starptautisko konferenci “Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi VIII” rīko LU Latvijas vēstures institūts un Valmieras muzejs sadarbībā ar Vitauta Dižā Universitāti Kauņā, Lietuvas Vēstures institūtu un Tartu universitātes Vēstures un arheoloģijas institūtu. Tā Valmierā norisināsies jau astoto reizi, dodot iespēju attīstīt akadēmiskās prasmes, prezentējot savu pētījumu rezultātus, uzzināt par citu kolēģu pētnieciskajām interesēm, kā arī iegūt pieredzējušu vēsturnieku ieteikumus.

Informāciju sagatavoja: Zane Bulmeistare, Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.