Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vērtē amatierteātrus

Foto: Sandra Pētersone

Jau rakstījām par to, ka Smiltenes novada amatierteātru pieci jaunākie iestudējumi pretendē uz līdzdalību Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2022” reģionālajā skatē, kas notiks nākamā gada sākumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā sestdienā, 5. novembrī, šīs piecas izrādes tika nodotas žūrijas un arī citu skatītāju vērtējumam Smiltenes kultūras centra zālēs.

Smiltenes novada amatierteātru sniegumu to skatē vērtēja Dailes teātra aktieris un režisors Gundars Silakaktiņš un Līga Ulberte – Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore, viena no vadošajām personībām latviešu teātra zinātnes un kritikas jomā, informē Zane Ērgle-Mežule, Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes mārketinga un komunikācijas speciāliste.

Tika vērtēta aktieru meistarība un režisoru darbs, tāpat arī izrādes koptēls, muzikālais noformējums, scenogrāfija, vizuālais noformējums un kostīmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad uz reģiona skati, saņemot augstākās pakāpes vērtējumu, dosies divi kolektīvi: Smiltenes Tautas teātris ar savu jaunāko iestudējumu pēc Nila Saimona lugas “Dīvainais pāris” motīviem  (režisors Krišjānis Salmiņš) un Blomes SIA (strādnieku un inteliģences apvienības) amatierteātris ar  iestudējumu pēc Oto Jūlija Ciemiņa motīviem “Jūlijs” (režisore Gita Skadiņa).

“Abas skatē augstāko novērtējumu saņēmušās izrādes bija stilistiski ļoti atšķirīgas, bet tās vieno režisora un aktieru profesionalitāte un nopietnā attieksme pret darbu teātrī. Blomes SIA/ strādnieku un inteliģences apvienības teātra izrāde “Jūlijs” žūriju iepriecina ar savu nosacītību, fantāzijas bagātību un no ierastā atšķirīgu skatuves valodas meklējumu. Smiltenes Tautas teātris pārliecinoši nodemonstrēja, ka var lepoties ar profesionālu trupu, kas spēj labi izstādāt attiecības, tēlu raksturus un pārzin komēdijas žanram nepieciešamos izteiksmes līdzekļus,” savu vērtējumu sniedz žūrijas pārstāvis režisors Gundars Silakaktiņš.

Smiltenes novada amatierteātru skatē piedalījās arī  Birzuļu tautas nama amatierteātris ar Līgas Baltakmens lugu “Kā Mēru nosaukums cēlies” (režisore Gita Ozoliņa), Grundzāles pagasta amatierteātris “Cik jaudas” ar diviem viencēlieniem – Anitas Grīnieces “Vēstule no pažobeles” un Kristiāna Štrāles-Dreikas “Šķīstības solījums” (režisore Dzintra Medne) un Trapenes kultūras nama amatierteātris “Kurmis” (režisore Ina Java ar skeču virteni – Megas Sidkas “Komunālo blūzu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Birzuļu tautas nama amatierteātra un  Grundzāles pagasta amatierteātra “Cik jaudas” iestudējumus žūrija novērtēja ar II pakāpi, Trapenes kultūras nama amatierteātra “Kurmis” izrādi – ar III pakāpi.

Smiltenes Tautas teātra aktrises Dace Purvlīce un Rita Rozīte saņēma apbalvojumus arī labākās sieviešu lomas tēlojuma  nominācijā. 

Nominācijā “Labākie kostīmi” laurus plūca Grundzāles pagasta  amatierteātris “Cik jaudas”. Šī paša teātra aktrise Sandra Elstiņa saņēma apbalvojumu sieviešu lomas tēlojuma nominācijā.

Skati rīkoja Smiltenes novada pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.