Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“VEF BA Valkā” pārspēj ogrēniešus

Uzvaru “Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēlē piektdien, 3. februārī, izcīnīja “VEF basketbola akadēmija Valkā”, kas savā laukumā ar 82:76 (17:22, 18:26, 27:18, 20:10) pārspēja BS “Ogre” basketbolistus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spēles pirmajā pusē valcēnieši bija viesmīlīgi, ļaujot ogrēniešiem saimniekot Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta hallē, pēc piecām pirmās ceturtdaļas minūtēm viesi bija vadībā jau ar +11 punktiem un līdz ceturtdaļas beigām valcēnieši spēja deficītu sadeldēt vien līdz -5 punktiem.

Otrās ceturtdaļas sākumā Jāņa Butāna komanda panāca izlīdzinājumu 24:24, tad 26:26, pēc kā viesi atkal pārsvaru izaudzēja, un, puslaika pārtraukumā dodoties, Valkas komanda atradās iedzinējos ar -13 punktiem.

Spēles otrajā pusē valcēnieši uzsāka pakaļdzīšanos. Sākumā viesi vēl spēja noturēt pārsvaru divciparu skaitļa lielumā, bet ilgi par to priecāties nebija lemts, jo laukuma saimnieki pirms pēdējās ceturtdaļas atradās iedzinējos vairs tikai ar -4 punktiem.

Pēdējās ceturtdaļas ceturtajā minūtē “VEF BA Valkā” pirmo reizi izvirzījās vadībā – 69:68, pēc kā viesiem vēl vienreiz izdevās atgūt pārsvaru pie 74:73, taču līdz spēles beigām laukuma saimnieki guva astoņus punktus, viesiem ļaujot gūt tikai trīs, izcīnot uzvaru ar 82:76.

Valkas komandas uzvaru šajā spēlē kaldināja ukraiņu spēlētāji – Iļja Upirs guva 18 punktus, Jaroslavs Pivovars 17. No latviešiem rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Uvis Vārna, Renāram Šimpermanim 13 punkti un 10 atlēkušās bumbas.

Pēc 16 aizvadītām spēlēm “Ramirent Nacionālās basketbola līgas” Austrumu zonas turnīra tabulā “VEF basketbola akadēmija Valkā” ar 21 punktu 10 komandu konkurencē ieņem 7. vietu. Lai kvalificētos izslēgšanas spēlēm, valcēniešiem pēdējās divās spēlēs jānoturas pirmajā astotniekā.

Nākamo spēli Valkas komanda aizvadīs 11. februārī, kad viesos tiksies ar LU/BS “Rīga”, ko savā laukumā pārspēja ar 74:70, savukārt regulāro sezonu “VEF BA Valkā” noslēgs 17. februārī, savā laukumā tiekoties ar Rīgas Tehniskās universitātes komandu, ko decembra sākumā viesos pārspēja ar 93:89.