“VEF BA Valkā” ar uzvaru nodrošina dalību izslēgšanas turnīrā

Piektdien, 17.februārī, “Ramirent Nacionālās basketbola līgas” regulārās sezonas pēdējā spēlē uzvaru ar 77:69 (16:21, 26:20, 17:15, 18:13) pār Rīgas Tehniskās Universitātes komandu izcīnīja “VEF basketbola akadēmija Valkā”, tādējādi nodrošinot dalību izslēgšanas turnīrā.

Spēli valcēnieši uzsāka vareni, nepilnās trijās minūtēs izvirzoties vadībā ar 10:2, taču turpinājumā viesi mājiniekiem pietuvojās un pirmo ceturtdaļu noslēdza jau atrodoties vadībā ar 21:16.

Otrajā ceturtdaļā Valkas basketbolisti metās viesiem pakaļ, vispirms ceturtajā minūtē pārņemot vadību ar 28:27, tomēr “studentiem” atkal izdevās pārņemt iniciatīvu. Līdz ceturtdaļas beigām Jāņa Butāna komanda trīsreiz noķēra viesus pie 31:31, 34:34 un 37:37, līdz puslaika pārtraukumā “VEF BA Valkā” devās ar viena punkta pārsvaru – 42:41.

Trešā ceturtdaļā cīņa aizritēja punkts punktā, līdz četrarpus minūtes līdz beigām Valkas vienība pie 50:48 pārņēma vadību un pirms pēdējās ceturtdaļas atradās vadībā ar 59:56.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā rīdziniekiem vēl izdevās izvirzīties vadībā, tomēr trīs minūtes un 11 sekundes pirms beigām Valka rezultātu izlīdzināja un uzņēma finiša spurtu, izcīnot svarīgu uzvaru cīņa par iekļūšanu “play off” – 77:69.

Valcēniešu rindās rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Jaroslavs Pivovars, 16 punktus guva Iļja Upirs. 11 atlēkušās bumbas izcīnīja Daniels Minajevs.

Līdz ar to, 18 regulārās sezonas spēlēs izcīnot 24 punktus, “VEF basketbola akadēmija Valkā” regulārās sezonas turnīru noslēdza “Ramirent Nacionālās basketbola līgas” Austrumu konferences tabulas septītajā vietā.

Izslēgšanas turnīra astotdaļfinālā sērijā līdz divām uzvarām Valkas komanda mērosies spēkiem ar “Ramirent Nacionālās basketbola līgas” Rietumu konferences komandu, kas noslēguma tabulā atradīsies otrajā vietā, kas, visticamāk, būs BK “Jelgava” basketbolisti.