Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

VDD aicina ziņot par personām, kuras publiski pauž atbalstu Krievijas īstenotajai militārajai agresijai pret Ukrainu un tās tautu

Foto: Valsts drošības dienests

Valsts drošības dienests (VDD) informatīvajā telpā konstatējis personu aicinājumus pievienoties Krievijas spēkiem karā Ukrainā, kā arī gatavības paušanu to darīt pašiem, apstiprināja dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VDD atgādina, ka par vēršanos pret kādas valsts teritoriālo neaizskaramību vai politisko neatkarību, piedaloties ārpus Latvijas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā, ir paredzēta kriminālatbildība. Kopš 2014.gada, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, VDD sācis deviņus kriminālprocesus pret 12 personām par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Austrumukrainā.

Divas personas ir notiesātas, savukārt pārējās izsludinātas starptautiskajā meklēšanā.

Tāpat atbildība ir paredzēta par tādām darbībām, kā kara noziegumu un noziegumu pret cilvēci attaisnošana un slavināšana, aicinājumiem uz genocīdu vai agresīvu karu, darbībām, kas vērstas uz nacionālā vai etniskā naida izraisīšanu, kā arī aicinājumiem vērsties pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti vai teritoriālo vienotību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VDD vēlreiz atgādina, ka redzeslokā ir nonākušas personas, kuras pauž atbalstu Krievijas īstenotajai militārajai agresijai pret Ukrainu un tās tautu.

VDD pateicas iedzīvotājiem, kuri dienestam ir snieguši informāciju par šādiem gadījumiem. Pamanot interneta vidē ierakstus, komentārus vai video, kas satur minēto noziedzīgo darbību pazīmes, VDD aicina rakstīt uz e-pastu “info@vdd.gov.lv”.

VDD vērš uzmanību, ka, konstatējot šāda veida informāciju, ir būtiski konstatēt un nosūtīt dienestam pēc iespējas detalizētāku informāciju, kas ietver konkrētā ieraksta ekrānuzņēmumu, hipersaites uz ierakstu un tā autora profilu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka Latvijas iedzīvotājiem karot Ukrainas pusē nav liegts. Saistībā ar Krievijas uzbrukumu Ukrainai Saeima pirmdien pieņēma grozījumus Nacionālās drošības likumā, ļaujot Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi uzsākt dienestu Ukrainas bruņotajos spēkos. Grozījumi stājās spēkā otrdien. Līdz ceturtdienai bija saņemts tikai viens pieteikums.

Brīvprātīgajiem, kuri vēlas stāties Ukrainas bruņoto spēku jaundibinātajā Starptautiskajā teritoriālās aizsardzības bataljonā, jāvēršas Ukrainas vēstniecībā Latvijā. 

Pēc apstiprinājuma saņemšanas no vēstniecības brīvprātīgajam jāziņo NBS Mobilizācijas pārvaldei, rakstot vēstuli uz adresi Krustabaznīcas iela 9, Rīga, LV-1006, vai arī elektroniski parakstītu vēstuli uz e-pasta adresi rpus@mil.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, dienesta veidu un dienesta valsti.

Krievija 24.februāra rītā sāka uzbrukumu Ukrainai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.