Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valmiermuižā skatāma mākslinieka Kriša Salmaņa video instalācija „Ausma”

Mākslinieka Kriša Salmaņa meditatīvā video instalācija apmeklētājiem skatāma Valmiermuižas parkā katru dienu plkst. 17.00–22.00 līdz 20. novembrim. Atzīmējot valsts svētkus novembrī, Valmiermuižā izceļ nozīmīgas idejas un to devumu nacionālās pašapziņas stiprināšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Idejas autors ir mākslinieks Krišs Salmanis, mūzikas autors – Jēkabs Nīmanis, kura radītās kokles skaņas instalācijai piešķir meditatīvu noskaņu, 3D animācija – Gints Apsīts, teksta autors – Ingus Josts. Parka tumšākajā malā iespējams skatīt video instalāciju, lai, apstājoties uz mirkli, sajustu vēstures elpu Valmiermuižā un gūtu mākslinieciski augstvērtīgu pieredzi.

Mākslinieks Krišs Salmanis par koncepciju saka: „Animācijā „Ausma” mēģinu iztēloties, kā es justos 18. gs. pirmajā pusē, kad Vidzemē ieradās aizrautīgi brāļi amatnieki no Hernhūtes un īsā laikā guva žilbinošus panākumus, nevis nostājoties pāri latviešu zemniekam, bet strādājot plecu pie pleca, mācot jaunu ticību un iedrošinot atgūt pašcieņu. Saiešanas namu gaisma droši vien bija ļoti vilinoša. Un pēc piecpadsmit gadiem aizlieguma dēļ draudošā tumsa droši vien šķita jo kontrastējošāka. Animācijā skatāms instalācijas modelis, kas simbolizē herhūtiešu brāļu ierašanos. 15 sekunžu laikā prožektori kļūst aizvien spožāki, tad tie strauji nodziest, lai pēc pusminūtes atkal iegaismotos.”

Atklāšanas pasākuma apmeklētāja iespaidi: „Video instalācijai ir ļoti meditatīva noskaņa. To palīdz radīt izvēlētā mūzika, kas pastiprina uz ekrāna redzamo. Instalācijas laikā ir iespēja līdzpārdzīvot vēstures notikumus, kas norisinājušies tepat – Valmiermuižā. Mākslinieka veidotais darbs ļauj izzināt sajūtot.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Video instalācijai ir ērta piekļūstamība – ar bērnu ratiņiem un arī ratiņkrēslā. Mākslas baudījuma papildinājumam iespējams apmeklēt Valmiermuižas alus tirgotavu, lai mielotos ar gardiem un sildošiem dzērieniem.

Notikumu īsteno Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Valmieras novads un Valmiermuižas alus darītava.

Informāciju sagatavoja: Valmiermuižas kultūras biedrība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.