Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valmiermuiža aicina uz vasaras saulgriežu ielīgošanu un tirdziņu

Publicitātes foto.

Vasaras saulgrieži ir īpašs un maģisks laiks, ko mūsu senči svinējuši no sendienām. Tāpēc, turpinot tradīciju par gadskārtu atzīmēšanu, 18. jūnijā, svētdien, no plkst. 11.00 līdz 15.00 Valmiermuižas parkā notiks mājražotāju un amatnieku tirdziņš “Gardu muti” un ielīgosim Jāņu svinības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katrā tirdziņā neiztikt bez andelēšanās, tikpat ļoti kā bez ļembasta, tālab svētku sajūtu ieskandinās mūzikas grupa „Laiksne”, kas šogad atzīmē savu 30. muzicēšanas jubileju. Mūsdienīgi interpretēta tautas mūzika iekustinās ikvienu sanākušo, kā arī stāsti par vasaras saulgriežu rituāliem ļaus pēcāk sarīkot pašiem savus svētkus pēc paražām. Svinībās viesosies arī folkloras kopa „Griezes”, lai apdziedātu gan tirgotājus, gan ciemiņus.

Jāņu svinības nav iedomājamas bez vainaga un siera, kas simbolizē sauli, tādēļ ikvienam būs iespēja iegūt iemaņas vainagu pīšanā, kā arī izzināt siera rituļa siešanas noslēpumus. Visu cauru gadu latvietis tur īpašu rūpi par dabu un savu zemīti. Arī šajos svētkos dārzkope un seno sēklu lolotāja Sandra Stabinge vadīs sēklu atpazīšanas rotaļu ģimenēm. Augu draugu darbnīcā kopā ar “For my plants” radītājiem būs iespēja iesēt kādu sēkliņu līdzņemšanai un aprūpēšanai mājās. Lai laikus gatavotos Valmiermuižas etnomūzikas festivālam, skaņu darbnīcā varēs iemēģināt dažādus mūzikas instrumentus un iemācīties kādu Jāņu melodiju. Ilgtspējīgu un zaļu dzīvesveidu pašiem mazākajiem palīdzēs izzināt Ieber.lv. Šie svētki būs darbīgi arī Valmiermuižas staļļa saimei, kura priecēs apmeklētājus ar zirgu izjādēm.

Lai līksmi nosvinētu, jāsagādā brangs ēdiens un alus, Jāņu siers saules apaļumā, cienasts gaviļniekiem un svētku drānas godos iešanai. Kupls būs mājražotāju, amatnieku un rokdarbnieku pulks, lai svinētu atkalredzēšanos un saules augstāko punktu debesu lokā. Valmiermuižas alus darītavas meistari svinībām par godu būs izbrūvējuši īpašo gadskārtu – Jāņu alu. Alus mūsu tautai ir godājams un īpašs dzēriens un kur gan to vislabāk baudīt un gādāt svētku galdam, ja ne pašā Valmiermuižas alus darītavā. Savukārt, „Gardu muti zelteri” būs parūpējušies par to, lai siltajās dienās varam atveldzēties ar spirdzinošiem dzērieniem. Tirgotāju pieteikšanās līdz 12. jūnijam (informācija www.gardumuti.lv).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja jau svinības, tad neiztikt bez svētku mielasta. Lai pietiek spēka visām izdarībām, no plkst. 11.00 līdz 15.00 Valmiermuižas alus virtuvē būs sarūpēts pusdienu piedāvājums, kas nesteidzīgi gatavots no vietējo saimniecību labumiem. Galdā tiks celti gardi un sātīgi ēdieni vasaras saulgriežu noskaņās. Uz tikšanos vasaras saulgriežu svinībās un tirdziņā “Gardu muti”!

Pasākumu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmieras novada pašvaldība, Valmiermuižas alus darītava, „Gardu muti zelteri”, Valmieras Kultūras centrs un SIA „ZAAO”.

Informāciju sagatavoja: Valmiermuižas kultūras biedrība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.